Bu Forum www.kunfeyekun.org adresine Taşınmıştır.

Bu Forum www.kunfeyekun.org adresine Taşınmıştır.
 
AnasayfaKun FeyekunSSSAramaGaleriKayıt OlRadyoGiriş yap

RÜZGARIN SAVURDUĞU KÜLE BENZEMEK

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
FERASETLİ
Vıp
Vıp
avatar


Yaş : 37 Kayıt tarihi : 25/10/07 Mesaj Sayısı : 775 Nerden : İSTANBUL Durum :

Aktiflik:
50/100  (50/100)
Başarı Puanı:
50/100  (50/100)
Ceza Puanı:
0/100  (0/100)
MesajKonu: RÜZGARIN SAVURDUĞU KÜLE BENZEMEK C.tesi 22 Mart 2008 - 17:36

İnsanın yaratılışından getirdiği bir takım eğilimleri ve doyurulması gereken arzuları vardır. Allah (cc) insana diğer varlıklardan ayrı olarak akıl, duyular, muhakeme gücü ve irade serbestisi vermiştir. İnsan serbest iradesini kullanarak istediği yolu seçebilir. Bunda hiç zorlama yoktur. Bunun yanında insanoğlu başıboş da bırakılmamıştır. Nitekim hakkı da, batılı da yaratan Cenab-ı Hak doğru yolu göstermek ve insanı bu yola çağırmak için elçiler ve kitaplar göndermekle kalmamış, hidayete ermek istiyenleri, kendi yoluna, -Hak yoluna- sevkedeceğini va'd etmiştir. Bunun yanında inanmak istemiyenlerin kalblerini mühürlemiş, duyularını iptal edip, onları karmaşık ve sapık yolların ortasında bırakıvermiştir.

İnsanoğlu "Yasak baldan tatlıdır" prensibine daha yatkındır. Nefsi, gönlü hep dünyaya meyillidir. Sözgelimi acelecidir, cahildir, zayıftır. Ebedi bir hayat ister, isyankardır, bencildir, rahat bir hayat, tükenmez mal ve her şeye yetecek derecede güç sahibi olmak ister, yığın yığın altın ve gümüş, lüks bir hayat için gerekli her türlü eşya, güzel güzel binekler ve iyi bir kazanç için aşırı sevgi besler. Kendisini beğendirmek ve toplumda kabul edilen bir kişi olmak tutkusu benliğini sormuştur. Bencil olduğu için hasettir, kıskançtır, kendini beğenir, gösteriş meraklısıdır, kibirlidir... Kısaca dünya hayatına yürekten bağlıdır.

Cenab-ı Hakk'ın hidayet kanatları altında olan Resulullah (s.a.v.)'ın -ki O'da beşerdir.- Her gün "Allah'ım beni göz açıp kapayıncaya kadar bile olsa nefsimle başbaşa bırakma" diye dua etmesi bu konunun ne kadar önemli olduğunu göstermektedir.

Yukardaki açıklamaların doğrultusunda hareket edersek kalbi mühürlenmiş kişiler egemen olduklarını zannettikleri dünyayı ellerinden çıkarmak istemezler. Bunun için kısa vadede, orta vadede ve uzun vadede uyguladıkları programları vardır. Her halukarda tüm olumsuzluklara baş vurarak aksini savunanları, o görünümünde olduğunu zannettikleri tüm insanlara her türlü hakareti, iftirayı, dayatmayı ve zulüm reva görürler. Yeter ki kendi sömürü düzenleri devam etsin.

Bu bir realitedir. Yaratılmışlığımızın bir bakıma gereğidir. Bu neden böyle oluyor? Olması gerekir diye serzenişte bulunmaya da gerek yoktur. Mesele Hak- batıl ayrımında Hakkı seçebilmektir

Kalbine iman nurunu yerleştiren herkes, onu söndürmemek, onu şeytanın ve nefsin fitnelerinden koruyabilmek için amellere yapışmak zorundadır.

Asrımızın insanı eğer gerçekten kurtuluş istiyorsa fezadan önce kendi kalbini fethederek, ona iman nurunu takıp, amellerle Allah'ın huzurunda hürmetle eğilmelidir.

"Ben müslümanım" deyip de iman lezzetini tadamamak, "ben mü'minim" deyip de mal ve ibadetle "Asra and olun ki, hiç şüphesiz insan hüsrandadır. Ancak iman edenler SALİH AMEL işleyenler, bir de birbirine hakkı tavsiye edenler ve sabrı tavsiye edenler bunun dışındadır."

Temelinde "İMAN" olmayan her amel, bir kaya üzerine düşen tohum gibidir. Mü'minin hayırlı ve salih amelleri, ahirette karşısına kat kat derecelenmiş olarak çıkarken, kötü amelleri ise Cehennem zakkumu, irini veya ateşi olarak çıkacaktır.

Bunu keşke dünyası için ahiretini terk edenler; maddeyi ele geçirme hırsı içinde olup aşırı derecede israf ve görülmedik ölçüde lüks yaşantı içinde yaşayanlar; Kur'an-ı Kerim'i öpüp başına koyduktan sonra fötr şapkasını Kur'an'ın üzerine koyanlar, başörtüsünün Allah'ın kesin emri olduğunu kısaca İslam'ın; ilmiyle, iktisadıyla bölünmez bir bütün olduğunu bilmeyenler veya bildikleri halde çifte standart içinde olanlar bir bilebilseler akıbet onlar için haktır ve kaçınılmazdır.

"Öleceğimi bilseydim secdeden alnımı kaldırmazdım" pişmanlığını yaşamadan, ameli salih gerçeğini anlama-yaşama ve tebliğcisi olma dileğimiz ve duamızla...
_________________
ImageChef.com - Custom comment codes for MySpace, Hi5, Friendster and more
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
>MUayME<
Vıp
Vıp
avatar


Yaş : Kayıt tarihi : 12/03/08 Mesaj Sayısı : 524 Nerden : ankara Durum : mahkum

Aktiflik:
0/0  (0/0)
Başarı Puanı:
0/0  (0/0)
Ceza Puanı:
0/0  (0/0)
MesajKonu: Geri: RÜZGARIN SAVURDUĞU KÜLE BENZEMEK Paz 23 Mart 2008 - 9:01

makamımız kuş misali daldan dala konabilir
insan oğlu KÜL misali birgün olur toza bilir

eskiden dinlediğim bir ilahinin sözleriemeğine sağlık kardeşim bu konuda çok güzedi ALLAH senden razı olsun

affınıza sığınarak bi öneride bulunmak sayın kunfeyekun üyelerimize:lütfen uzun olduğunu düşündüğünüz konuları okumadan geçmeyin..okumaya başladığınızda konuların su gibi aktığını ve bittiğini göreceksiniz..hakkınızı helal edin ..selametle
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
sultan_mehmet
Moderatör Adayı
Moderatör Adayı
avatar


Yaş : Kayıt tarihi : 04/09/07 Mesaj Sayısı : 1288 Nerden : c:/windows/system32.dll Durum : sosyal bilgiler

Aktiflik:
1000/100  (1000/100)
Başarı Puanı:
1000/100  (1000/100)
Ceza Puanı:
0/0  (0/0)
MesajKonu: Geri: RÜZGARIN SAVURDUĞU KÜLE BENZEMEK Paz 23 Mart 2008 - 13:04

>MUayME< demiş ki:


affınıza sığınarak bi öneride bulunmak sayın kunfeyekun üyelerimize:lütfen uzun olduğunu düşündüğünüz konuları okumadan geçmeyin..okumaya başladığınızda konuların su gibi aktığını ve bittiğini göreceksiniz..hakkınızı helal edin ..selametle
Katılıyorum Allah razı olsun
_________________


Her Hakkim Saklidir®™
| l | lllll| lll||ll || lll
3102 2103 02312 77
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://www.kunfeyekun.ailesiyiz.biz

RÜZGARIN SAVURDUĞU KÜLE BENZEMEK

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var: Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu Forum www.kunfeyekun.org adresine Taşınmıştır. :: ๑۩۩๑ İSLAM VE KURAN ๑۩۩๑ -