Bu Forum www.kunfeyekun.org adresine Taşınmıştır.

Bu Forum www.kunfeyekun.org adresine Taşınmıştır.

AnasayfaKun FeyekunSSSAramaGaleriKayıt OlRadyoGiriş yap
Similar topics

NAMAZ KILMIYORUM AMA KALBİM TEMİZ...!!

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
    Yazar Mesaj
    FERASETLİ
    Vıp
    Vıp

Yaş : 37 Kayıt tarihi : 25/10/07 Mesaj Sayısı : 775 Nerden : İSTANBUL Durum :

Aktiflik:
    50/100  (50/100)
    Başarı Puanı:
    50/100  (50/100)
    Ceza Puanı:
    0/100  (0/100)
    MesajKonu: NAMAZ KILMIYORUM AMA KALBİM TEMİZ...!! Cuma 28 Mart 2008 - 23:26

--------------------------------------------------------------------------------
    Bu Kelimeyi Söyleyenın Aklından Şüphe Ediyorum. Kalbi Temiz Olgunu Düşünüp Namaz Kılmayanlar Gerçekten Çok Derin uykudalar. Ve Peygamberimizin sanki Kalbi Pistide Gece Gündüz Namaz Kılıyodu.

Namaz Kılmıyorum Ama Kalbim Temiz"

".. O, sizi daha topraktan yarattığı zaman ve siz annelerinizin karınlarında bulunduğunuz sırada, sizi en iyi bilendir. Bunun için kendinizi temize çıkarmayın. Çünkü O, sakınanı daha iyi bilir" (Necm: 32/32)

Mânevi yönden boşlukta olan bir çokların -masiyete rağmen- kendilerini temize çıkarmak için diline doladığı bu cümle; onlar adına gerçekten büyük bir kandırmacadır.

Oysa kalbin temiz olması Allah'a daha çok itaâti gerektirir isyanı değil! Bu yüzden Allah Rasûlü Sallallahu Aleyhi Vesellem ve sahâbesi geceleri bile namaz kılıyordu.. Oysa Rabbimiz, namaz kılmamızı mutlak olarak emretmiş, yukarıda geçen âyet ve hadislerde de görüldüğü gibi namazsızlığın kafir ve müşriklerin vasıflarından olduğu bildirilmiştir. Yaratanına değil de kendi zevk ve şehvetine uyan kimsenin kalbinin temiz olması mümkün değildir. Bu, şeytanın onu kandırmadaki bir yöntemidir. Gerçekten kendi ve ailesinin menfâatini düşünen kişi; kendini böylesi ucuz sözlerle kandırmakla değil, Rabbinin Kur'ân-ı Kerim'de ona ne buyurduğunu öğrenmekle meşgul olur.

Gözümüzün nûru namazla ihya olmaya, ailemizi, arkadaşlarımızı ve çevremizdekileri de ihya etmek üzere, tam bir içtenlikle karar vererek tevbeye sarılmalıyız. Allah'ın affından yüzçevirenlerden başka kimsenin helak olmayacağı gerçeği karşısında inat etmek ve yine de namazdan gafletle günleri geçirmek, insan için takdir edilen onurlu makama asla yaraşmaz. İyi günümüzde Allah'a koşarsak, bizi imtihan ettiği zorlu günlerimizde yardımını esirgemez. Bunca gerçeklerden sonra yine de günah ve masiyet içinde kalmaya devam etmek, ahiret günü kör olarak haşredilmekten razı olmaktır..

"...Ve şeytan, Allah'ın affına güvendirerek sizi kandırmasın" (Lokman, 31/33).

"Bana ibâdet etmekten büyüklenip yüz çevirenler, muhakkak ki, küçülmüş olarak Cehenneme gireceklerdir" (Mümin, 40/60).

"Öyle bir günden korkun ki, onda bütün insanlara sadece kazanmış oldukları şeyler ödenir. Ve onlar bu konuda hiçbir haksızlığa uğramazlar!.."

".. Biz onu kıyamet günü kör olarak haşrederiz. O, "Rabbim! Beni niçin kör olarak haşrettin? Oysa ben, hakikaten görür idim" der. (Allah) Buyurur ki: "İşte böyle. Çünkü sana ayetlerimiz geldi; ama sen onları unuttun. Bu gün de aynı şekilde sen unutuluyorsun!" (Tâ hâ, 20/124-126). [57]

ALINTI
    ahmet_muhammed
    Deneyimli Üye
    Deneyimli Üye

Yaş : Kayıt tarihi : 28/03/08 Mesaj Sayısı : 12 Nerden : Durum :

Aktiflik:
    0/0  (0/0)
    Başarı Puanı:
    0/0  (0/0)
    Ceza Puanı:
    0/0  (0/0)
    MesajKonu: Geri: NAMAZ KILMIYORUM AMA KALBİM TEMİZ...!! C.tesi 29 Mart 2008 - 9:06

inş devamlı namaz kılanlardan oluruz ölüme kadar...
    Kullanıcı profilini gör
    denizfeneri
    Moderatör
    Moderatör

Yaş : 57 Kayıt tarihi : 17/11/07 Mesaj Sayısı : 802 Nerden : Durum :

Aktiflik:
    100/40  (100/40)
    Başarı Puanı:
    100/70  (100/70)
    Ceza Puanı:
    0/0  (0/0)
    MesajKonu: Geri: NAMAZ KILMIYORUM AMA KALBİM TEMİZ...!! C.tesi 29 Mart 2008 - 12:39

aslında bu iş şuna benziyor param var ama ben borcumu ödemiyorum paran varsa bir şekilde ödiyeceksin emeğine sağlık kardeşim
    Vıp
    Vıp

Yaş : Kayıt tarihi : 18/03/08 Mesaj Sayısı : 2024 Nerden : iLiM KeRVaNi Durum : iKRaFM

Aktiflik:
    100000/100  (100000/100)
    Başarı Puanı:
    100/100  (100/100)
    Ceza Puanı:
    0/0  (0/0)
    MesajKonu: Geri: NAMAZ KILMIYORUM AMA KALBİM TEMİZ...!! Cuma 9 Mayıs 2008 - 18:02

ahmet_muhammed demiş ki:
    inş devamlı namaz kılanlardan oluruz ölüme kadar...

İnşAllah hakkıyla kılanlardan oluruz ölüme kadar kılmak değil bence önemli olan hakkıyla kılmaktır o namazlar yüzümüze çarpılırsa bigün ne yaparız??? Sad Sad

Lütfen Kurallara Uyalım!!!
    Kullanıcı profilini gör http://www.ilimkervani.com
    JeRFi
    Altın Üye
    Altın Üye

Yaş : Kayıt tarihi : 04/05/08 Mesaj Sayısı : 1128 Nerden : Durum :

Aktiflik:
    70/100  (70/100)
    Başarı Puanı:
    100/100  (100/100)
    Ceza Puanı:
    0/0  (0/0)
    MesajKonu: Geri: NAMAZ KILMIYORUM AMA KALBİM TEMİZ...!! Cuma 9 Mayıs 2008 - 18:08

Mânevi yönden boşlukta olan bir çokların -masiyete rağmen- kendilerini temize çıkarmak için diline doladığı bu cümle; onlar adına gerçekten büyük bir kandırmacadır.
    bravo bravo
    emeğinize sağlık Allah razı olsun
    namazlarımızı dosdoğru ve daim kılanlardan olmak duası ile
    Vıp
    Vıp

Yaş : 37 Kayıt tarihi : 25/10/07 Mesaj Sayısı : 775 Nerden : İSTANBUL Durum :

Aktiflik:
    50/100  (50/100)
    Başarı Puanı:
    50/100  (50/100)
    Ceza Puanı:
    0/100  (0/100)
    MesajKonu: Geri: NAMAZ KILMIYORUM AMA KALBİM TEMİZ...!! Cuma 9 Mayıs 2008 - 18:19

papatya papatya papatya gül gül gül gülen gülen gülen
    XTUANAX
    Altın Üye
    Altın Üye

Yaş : 29 Kayıt tarihi : 31/05/08 Mesaj Sayısı : 312 Nerden : MERKÜR:) Durum :

Aktiflik:
    70/100  (70/100)
    Başarı Puanı:
    100/100  (100/100)
    Ceza Puanı:
    0/0  (0/0)
    MesajKonu: Geri: NAMAZ KILMIYORUM AMA KALBİM TEMİZ...!! Salı 15 Tem. 2008 - 20:52

GERÇEKTEN ÇOK DOĞRU Allah RAZI OLSUN ne RABBİM NAMAZLARIMIZI DAİM EDENLERDEN ETSİN BİZİ İNŞLLH
    Kullanıcı profilini gör
    ToKaT'Lı
    Daimi Üye
    Daimi Üye

Yaş : 29 Kayıt tarihi : 29/06/08 Mesaj Sayısı : 83 Nerden : ToKaT Durum :

Aktiflik:
    10/100  (10/100)
    Başarı Puanı:
    20/100  (20/100)
    Ceza Puanı:
    0/0  (0/0)
    MesajKonu: Geri: NAMAZ KILMIYORUM AMA KALBİM TEMİZ...!! Cuma 18 Tem. 2008 - 14:47

İnşallah...
    Kullanıcı profilini gör http://gameonline.lforum.biz

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
    1 sayfadaki 1 sayfası