Bu Forum www.kunfeyekun.org adresine Taşınmıştır.

Bu Forum www.kunfeyekun.org adresine Taşınmıştır.

AnasayfaKun FeyekunSSSAramaGaleriKayıt OlRadyoGiriş yap
Similar topics

9 yaşındaki kız çocuğunun Resule(sav) mektubu

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
    Yazar Mesaj
    sultan_mehmet
    Moderatör Adayı
    Moderatör Adayı

Yaş : Kayıt tarihi : 04/09/07 Mesaj Sayısı : 1288 Nerden : c:/windows/system32.dll Durum : sosyal bilgiler

Aktiflik:
    1000/100  (1000/100)
    Başarı Puanı:
    1000/100  (1000/100)
    Ceza Puanı:
    0/0  (0/0)
    MesajKonu: 9 yaşındaki kız çocuğunun Resule(sav) mektubu Çarş. 23 Nis. 2008 - 14:58

"En Sevgiliye" ait son anı/olay günümüzden...

Şu içinde bulunduğumuz yıllardır... Bir "Kutlu Doğum" haftası nedeniyle bir ilköğretim okulunda, ders içinde, "Peygambere Mektup" yarışması düzenlenmiştir... Birincilik dokuz yaşında bir kız çocuğunundur... Ödül töreni düzenlenir... Genç bir öğretmen hanım, birinciliği kazanan mektup elinde, kürsüye gelir ve okumaya başlar.

"Nur Yüzlü, Gül Kokulu, Sevgili Peygamberim"

Burada durur, devam edemez... yazan, dokuz yaşında bir kız çocuğu; okuyan, genç bir hanım; ağlayan, onlarla beraber bütün bir salondur... Öğretmen hanım sesi titreyerek bir deneme daha yapar, yine okuyamaz... Sonra bir deneme daha... Hıçkırıklara boğulur... Mektubu bu kezde genç bir erkek öğretmen alır... O, yutkuna yutkuna da olsa mektubu okumayı başarır:

"Nur Yüzlü, Gül Kokulu, Sevgili Peygamberim!"

Seni çok ama çok seviyorum. O temiz , pak ellerini öpmek İnşallah nasip olur. Senin nur yüzünü görmek, dünyanın en güzel sözlerini senden dinlemek, o kokunu duymak İnşallah bana ve diğer müslümanlara nasip olur.

Sen müslümanlığı yaymak için çabaladın. İnşallah biz de çabalarız ki Sen mutlu olasın. Senin mutlu olman için canımı bile veririm. Cennete girersem ilk işim Seni bulmak olur.

Senin o güzel Hadis-i Şeriflerini dinlemek çok hoşuma gidiyor. Senin o nurlu ellerini binlerce kez öpüyorum. Çok iyi bir kişi olursam rüyama girer misin?

Müslümanları oluşturmak için ne kadar çaba sarfettin? Sorularımla Seni sıkıyorsam binlerce kez özür dilerim. Sen her şeye layıksın. Altı yaşında yetim kaldın. Bu nasıl bir duygu anlatır mısın?

Seni çok seviyorum. Ellerinden milyonlarca kez öpüyorum.

"Seni seven torunun, Büşra!..."

Bazı sözler vardır, öyle tam, öyle anlatmak istediğini eksiksiz ifade eden cinstendir ki, aynı konuda o sözlerden sonra söylenecek her söz yavan, her kelam eksiktir. Küçük Büşra'nın mektubu da bu "tam sözler"den biri... O yüzden bu yazıyı burada bitirmek en doğrusu olsa gerek... Ve ALLAH'a şükrederek...

Şükürler olsun Rabbim sevdiğinden ve sevdiğimizden bindörtyüzyıl uzaklaşmış bir zamanda bile O'na ( s.a.v) "En Sevgili" diyebildiğimiz için Sana şükürler olsun..

Her Hakkim Saklidir®™
    | l | lllll| lll||ll || lll
    3102 2103 02312 77
    Kullanıcı profilini gör http://www.kunfeyekun.ailesiyiz.biz
    *NiSa*
    Vıp
    Vıp

Yaş : Kayıt tarihi : 18/03/08 Mesaj Sayısı : 2024 Nerden : iLiM KeRVaNi Durum : iKRaFM

Aktiflik:
    100000/100  (100000/100)
    Başarı Puanı:
    100/100  (100/100)
    Ceza Puanı:
    0/0  (0/0)
    MesajKonu: Geri: 9 yaşındaki kız çocuğunun Resule(sav) mektubu Çarş. 23 Nis. 2008 - 16:12

Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Emeğinize sağlık çok değerli bi paylaşım. Crying or Very sad

Lütfen Kurallara Uyalım!!!
    Kullanıcı profilini gör http://www.ilimkervani.com
    JeRFi
    Altın Üye
    Altın Üye

Yaş : Kayıt tarihi : 04/05/08 Mesaj Sayısı : 1128 Nerden : Durum :

Aktiflik:
    70/100  (70/100)
    Başarı Puanı:
    100/100  (100/100)
    Ceza Puanı:
    0/0  (0/0)
    MesajKonu: Geri: 9 yaşındaki kız çocuğunun Resule(sav) mektubu Cuma 23 Mayıs 2008 - 10:37

*NiSa* demiş ki:
    Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Emeğinize sağlık çok değerli bi paylaşım. Crying or Very sad

Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
    Moderatör
    Moderatör

Yaş : Kayıt tarihi : 03/07/07 Mesaj Sayısı : 290 Nerden : Durum :

Aktiflik:
    0/0  (0/0)
    Başarı Puanı:
    0/0  (0/0)
    Ceza Puanı:
    0/0  (0/0)
    MesajKonu: Geri: 9 yaşındaki kız çocuğunun Resule(sav) mektubu Cuma 23 Mayıs 2008 - 11:05

Alıntı :
    Şükürler olsun Rabbim sevdiğinden ve sevdiğimizden bindörtyüzyıl uzaklaşmış bir zamanda bile O'na ( s.a.v) "En Sevgili" diyebildiğimiz için Sana şükürler olsun..
    ALLAH razı olsun paylaşımın için... gül idi

9 yaşındaki kız çocuğunun Resule(sav) mektubu

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
    1 sayfadaki 1 sayfası