Bu Forum www.kunfeyekun.org adresine Taşınmıştır.

AnasayfaKun FeyekunSSSAramaGaleriKayıt OlRadyoGiriş yap

Güzel Bir Rüyayla Namaza Başladım

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
>MUayME<
Vıp
Vıp

Yaş : Kayıt tarihi : 12/03/08 Mesaj Sayısı : 524 Nerden : ankara Durum : mahkum

Aktiflik:
0/0  (0/0)
Başarı Puanı:
0/0  (0/0)
Ceza Puanı:
0/0  (0/0)
MesajKonu: Güzel Bir Rüyayla Namaza Başladım C.tesi 26 Nis. 2008 - 14:22

2000 yılında saçı açık, süsüne dikkat eden bir kız idim. Hatta şakayla dahi olsa aynanın karşısına geçer başörtüsünün bende ne kadar itici durduğunu düşünür, kendimle alay ederdim. Ama gerçekten de yakışmazdı.

Bir gece rüyamda sadece yüzünü hayal meyal gördüğüm, aksakallı, saçları ağarmış biri, Lâilâheillâllah diyerek dua etmemi söyledi. Sonra ikinci ve daha yüksek bir sesle yine Lâilâheillâllah ile dua etmemi söyledi. Üçüncüde bu ses ile her yer çınladı sanki ve birden yataktan fırladım. Tam da sabah ezanı okunuyordu ve müezzin Lâilâheillâllah diyordu. Biraz durup yattım. Bugünkü aklım olsa namaz kılıp da yatardım.

O gördüğüm şeyin ne olduğunu bilmiyorum. Rüya mı yoksa ben sabah ezanındaki Lâilâheillâllah’larımı duydum. Ama o hayal de olsa gördüğüm yüzü unutacak ve bana “Dua et” dediklerini uyduracak kadar bunamış değildim. Galiba en doğrusu, onun Lâilâheillâllah tavsiyesiyle ezanın Lâilâheillâllah ifadeleri aynı ana denk gelmişti.

O rüyadan sonra ne oldu derseniz? Artık başörtüsü ile aynanın karşısına geçtiğimde bana ne kadar yakıştığını düşünüyordum. Sanki Allah tarafından yüzüme nur geldi. Ve bana başörtüsü çok yakıştı gibi geldi. Sonra o senenin Ramazan ayında namaza başlamaya karar verdim. İnanın hangi namaz kaç rekât onu bile bilmiyordum. Ama başardım.

Şimdi sene 2008 ve ben hâlâ namazıma devam ediyorum. Tam dört dörtlük kılamıyorum belki, ama hamdolsun kopmuyorum.

Sonra yine bir Ramazan ayında evimde Kur’an öğrenmeye karar verdim. Her gün bir saat vakit ayırıp onu da başardım sayılır. En azından Yasin suresini Arapça okuyabiliyorum. Allah devamını da nasip etsin inşaallah.

Kısacası o sabah ezanı okunurken duyduğum ses beni çok değiştirdi. Allah hepimize daha güzel şeyler nasip etsin inşaallah.

Gülşah Sevimler
[center]

[center]
Kullanıcı profilini gör
sahasan

Yaş : Kayıt tarihi : 01/07/07 Mesaj Sayısı : 1008 Nerden : Industry Engineering Durum : Zülfad-'l

Aktiflik:
50/100  (50/100)
Başarı Puanı:
15/100  (15/100)
Ceza Puanı:
0/0  (0/0)

MesajKonu: Geri: Güzel Bir Rüyayla Namaza Başladım C.tesi 26 Nis. 2008 - 16:03

Erkek ve kadın bütün müminler birbirlerinin dostları ve velileridirler. İyiliği emrederler, kötülükten vazgeçirirler, namazı kılarlar, zekâtı verirler, Allah'a ve Resulüne itaat ederler. İşte bunları Allah rahmetiyle yarlığayacaktır. Çünkü Allah azîzdir, hakîmdir (TEVBE SURESİ 71-)

Allah razı olsun
gül

Bu Nedenle Artık Buraya Üye Olunamayacaktır.
/Bilginize
Kullanıcı profilini gör
denizfeneri
Moderatör
Moderatör

Yaş : 57 Kayıt tarihi : 17/11/07 Mesaj Sayısı : 802 Nerden : Durum :

Aktiflik:
100/40  (100/40)
Başarı Puanı:
100/70  (100/70)
Ceza Puanı:
0/0  (0/0)
MesajKonu: Geri: Güzel Bir Rüyayla Namaza Başladım C.tesi 26 Nis. 2008 - 19:11

kardeşim bende buna benzer bir durumda başladım namaza o ilk sabah namazını hayatım boyunca unutamam başka bir zaman o anımı anlatırım inş
AdmiN
AdmiN

Yaş : 27 Kayıt tarihi : 24/07/07 Mesaj Sayısı : 581 Nerden : Durum :

Aktiflik:
100/50  (100/50)
Başarı Puanı:
100/90  (100/90)
Ceza Puanı:
0/100  (0/100)
MesajKonu: Geri: Güzel Bir Rüyayla Namaza Başladım C.tesi 26 Nis. 2008 - 19:18

Allah bizleri ve soyumuzdan gelenleri namaz kılanlardan eylesin ve her secdeye gitiğimizde onu ilk ve sonmuş gibi hazmedebilmeyi Rabbim nasip etsin...
Vıp
Vıp

Yaş : 37 Kayıt tarihi : 25/10/07 Mesaj Sayısı : 775 Nerden : İSTANBUL Durum :

Aktiflik:
50/100  (50/100)
Başarı Puanı:
50/100  (50/100)
Ceza Puanı:
0/100  (0/100)
MesajKonu: Geri: Güzel Bir Rüyayla Namaza Başladım Paz 27 Nis. 2008 - 0:18

Kısacası o sabah ezanı okunurken duyduğum ses beni çok değiştirdi. hepimize daha güzel şeyler nasip etsin inşaallah.

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası