Bu Forum www.kunfeyekun.org adresine Taşınmıştır.

AnasayfaKun FeyekunSSSAramaGaleriKayıt OlRadyoGiriş yap

Renklerin Kavgası...

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
sabır hafızım
Vıp
Vıp

Yaş : Kayıt tarihi : 14/03/08 Mesaj Sayısı : 483 Nerden : kalemimdennn... Durum : hamdimiz daim olsun...

Aktiflik:
60/100  (60/100)
Başarı Puanı:
50/100  (50/100)
Ceza Puanı:
0/0  (0/0)
MesajKonu: Renklerin Kavgası... Paz 11 Mayıs 2008 - 8:41

Dünyanın bütün renkleri bir gün bir araya toplanmışlar ve hangi rengin en önemli en özel olduğunu tartışmaya başlamışlar
YEŞİL demiş ki
Elbette en önemli renk benim.. Ben hayatin ve umudun rengiyim.. Çimenler, ağaçlar, yapraklar için seçilmişim.. Şöyle bir yeryüzüne bakin, her taraf benim rengimle kaplı...

MAVİ hemen atılmış
Sen sadece yeryüzünün rengisin.. Ya ben? Ben hem gökyüzünün hem denizin rengiyim. Gökyüzünün mavisi insanlara huzur verir, ve huzur olmadan siz hiçbir ise yaramazsınız

SARI söz almış
Siz dalga mi geçiyorsunuz? Ben bu dünyaya sıcaklık veren rengim.. Günesin rengiyim.. Ben olmazsam soğuktan donarsınız hepiniz

TURUNCU onun sözünü kesmiş
Ya ben?? Ben sağlık ve direncin rengiyim.. İnsan yaşamı için gerekli vitaminler hep benim rengimde bulunur.. Portakalı, havucu düşünün.. Ben pek ortalarda görünen bir renk olmayabilirim ama güneş doğarken ve batarken gökyüzüne o güzel rengi veren de benim unutmayın

KIRMIZI daha fazla dayanamamış
Ben hepinizden üstünüm!!! Ben kan rengiyim!! Kan olmadan hayat olur mu!! Ben tehlike ve cesaretin rengiyim!!! Savaşın ve ateşin rengiyim!! Aşkın ve tutkunun rengiyim!!!Bensiz bu dünya bomboş olurdu!!!

MOR ayağa kalkmış
Hepinizden üstün benim.. Ben asalet ve gücün rengiyim. Bütün krallar, liderler beni seçmişlerdir.. Ben otorite ve bilgeligin rengiyim, insanlar beni sorgulamaz..dinler ve itaat ederler

Ve bütün renkler hep bir ağızdan kavgaya tutuşmuşlar...Her biri diğerini itip kakıyor En büyük benim diyormuş... Derken.. Bir anda şimşekler çakmış, ve yağmur damlacıkları gökten düşmeye başlamış... Bütün renkler neye uğradıklarını şaşırmış, korkuyla birbirlerine sarılmışlar.. Ve YAĞMUR'UN sesi duyulmuş...

Sizi aptal renkler.. Bu kavganızın anlamı ne, bu üstünlük çabanız neden? Siz bilmiyor musunuz ki her biriniz farklı bir görev için yaratıldınız, birbirinizden farklısınız ve her biriniz kendinize özelsiniz...simdi elele tutusun ve bana gelin
Renkler bunun üzerine kendilerinden çok utanmışlar.. Elele tutuşup birlikte gökyüzüne havalanmışlar ve bir yay seklini almışlar.. Yağmur onlara bundan böyle...demiş

Her yağmur yağdığında siz birleşip bir renk cümbüşü halinde gökyüzünden yeryüzüne uzanacaksınız, ve insanlar sizi gördükçe huzur duyacaklar, güç bulacaklar.. İnsanlara yarınlar için umut olacaksınız... Gökyüzünü bir kuşak gibi saracaksınız ve size GÖKKUŞAĞI diyecekler.. Anlaştık mi?

İşte bu yüzden ne zaman dünyamız yağmurla yıkansa, ardından gökyüzünde GÖKKUŞAĞI belirir..

Biz de gökkuşağındaki o renkler gibi birbirimizden farkliyiz, ve hepimiz özeliz... Bunu bilerek etrafımızla uyum içinde yaşamalıyız...
Kullanıcı profilini gör
JeRFi
Altın Üye
Altın Üye

Yaş : Kayıt tarihi : 04/05/08 Mesaj Sayısı : 1128 Nerden : Durum :

Aktiflik:
70/100  (70/100)
Başarı Puanı:
100/100  (100/100)
Ceza Puanı:
0/0  (0/0)
MesajKonu: Geri: Renklerin Kavgası... Paz 11 Mayıs 2008 - 8:52

Biz de gökkuşağındaki o renkler gibi birbirimizden farkliyiz, ve hepimiz özeliz... Bunu bilerek etrafımızla uyum içinde yaşamalıyız... bravo bravo

ALLAH RAZI OLSUN
Moderatör
Moderatör

Yaş : 57 Kayıt tarihi : 17/11/07 Mesaj Sayısı : 802 Nerden : Durum :

Aktiflik:
100/40  (100/40)
Başarı Puanı:
100/70  (100/70)
Ceza Puanı:
0/0  (0/0)
MesajKonu: Geri: Renklerin Kavgası... Paz 11 Mayıs 2008 - 9:21

JeRFi demiş ki:
Biz de gökkuşağındaki o renkler gibi birbirimizden farkliyiz, ve hepimiz özeliz... Bunu bilerek etrafımızla uyum içinde yaşamalıyız... bravo bravo

ALLAH RAZI OLSUN

papatya papatya papatya papatya

Yaş : Kayıt tarihi : 01/07/07 Mesaj Sayısı : 1008 Nerden : Industry Engineering Durum : Zülfad-'l

Aktiflik:
50/100  (50/100)
Başarı Puanı:
15/100  (15/100)
Ceza Puanı:
0/0  (0/0)

MesajKonu: Geri: Renklerin Kavgası... Paz 27 Tem. 2008 - 15:57

emeğinize sağlık çok faydalı ve anlamlı bir paylaşım gül

Bu Nedenle Artık Buraya Üye Olunamayacaktır.
/Bilginize
Kullanıcı profilini gör
sultan_mehmet
Moderatör Adayı
Moderatör Adayı

Yaş : Kayıt tarihi : 04/09/07 Mesaj Sayısı : 1288 Nerden : c:/windows/system32.dll Durum : sosyal bilgiler

Aktiflik:
1000/100  (1000/100)
Başarı Puanı:
1000/100  (1000/100)
Ceza Puanı:
0/0  (0/0)
MesajKonu: Geri: Renklerin Kavgası... Paz 27 Tem. 2008 - 20:09

Her Hakkim Saklidir®™
| l | lllll| lll||ll || lll
3102 2103 02312 77
Kullanıcı profilini gör http://www.kunfeyekun.ailesiyiz.biz
XTUANAX