Bu Forum www.kunfeyekun.org adresine Taşınmıştır.

Bu Forum www.kunfeyekun.org adresine Taşınmıştır.
 
AnasayfaKun FeyekunSSSAramaGaleriKayıt OlRadyoGiriş yap

Sabah Namazından Sonra

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
murat
Daimi Üye
Daimi ÜyeYaş : Kayıt tarihi : 26/04/08 Mesaj Sayısı : 243 Nerden : Durum :

Aktiflik:
0/0  (0/0)
Başarı Puanı:
0/0  (0/0)
Ceza Puanı:
0/0  (0/0)
MesajKonu: Sabah Namazından Sonra Perş. 15 Mayıs 2008 - 8:36

Allahım, selam Sensin, selam ve selamet de Sendendir. Çok yücesin, hayrın ve bereketin sınırsızdır ya Ze'l-Celâli ve'l- İkram.

Allah'ı tüm noksan sıfatlardan tenzih ederim; bütün hamdler, övgüler, Âlemlerin Rabbi Allah'adır; Allah'tan başka tan­rı yoktur; Allah çok büyüktür; güç ve kuvvet, yüce ve kuvvet sahibi olan Allah'ındır.

Sonra Ayetü'l-Kürsî'yi okur. Ayetü'l-Kürsî'nin me­ali: "Allah ki, On­dan başka ilâh yoktur; dâima diri, (yarattıklarını) koruyup yöneten ve hayatlarını devam ettirendir. Ona ne uyuklama arız olur, ne de uyku. Göklerde ne var­sa, yerde ne varsa hepsi Onundur. İz­ni olmadan kim Onun katında şe­faatte bulunabilir? Önlerinde ne varsa, arkalarında ne varsa, hepsini bilmekte­dir. Onun ilminden, kendisinin dilediği miktarın dışında bir şey kavrayamazlar. Onun kürsüsü, gökleri ve yeri kaplamış­tır. (Gökleri ve yeri) koruyup gözetmek, Ona ağır gelmez. O, yücedir, azamet sahibidir."

Bundan sonra 33'er defa "Sübhânallah", "Elhamdülillah", "Allahu Ekber" çekilir. Sonra dua eder. Duadan sonra da 100 defa "Lâ ilahe illal­lah" der.

Sonra istiâze ile besmele çeker. Bun­ların manaları şöyle­dir: "(Allah'ın rahme­tinden) kovulmuş şeytandan Allah'a sı­ğınırım. Rahman ve Rahîm Allah'ın adıy­la."

Bunu takiben şu duaları okur: Allahım, Sen, benim Rabbimsin; Senden başka ilâh yoktur. Beni Sen yarattın; ben, Senin kulunum ve gücüm yettiğince Sana olan ahdime ve vaadime bağlıyım. İşlediklerimin (kötü­lüklerin) şerrinden Sana sığınırım. Üzerimdeki nimetlerini iti­raf eder; günahlarımı da ikrar ederim. Beni bağışla. Zira gü­nahları bağışlayan ancak sensin. (3 defa)

Adı(nın anılması)yla ne yerde ne de gökte hiçbir şeyin zarar veremeyeceği Allah'ın ismiyle ki, O Semî ve Alîm'dir.(3 defa)

Mahlûkâtının şerrin­den Allah'ın tasta­mam kelimelerine sı­ğınının. (1 defa)

(Allah'ın rahme­tinden) kovulmuş şeytanın şerrin­den, her şeyi işiten ve bilen Allah'a sı­ğınırım. (3 defa)

Rahman ve Rahîm Allah'ın adıyla.."O, öyle Allah'tır ki, Ondan başka ilâh yoktur. Görül­meyeni ve görüleni bilendir. O, Rah­man, Rahîm'dir. * O, öyle Allah'tır ki, Ondan başka ilâh yoktur. Melik (her şeyin hükümdarı), Kuddûs (her şeyi tertemiz ya­pan ve her türlü kiri gideren ve Kendisi her türlü lekeden münez­zeh), Selâm (esenlik veren), Mü'min (emniyete erdiren), Mühey-min (her şeyi gözetip koruyan), Azîz (üstün, gâlib), Cebbar (kulla­rını iradesi istikametine yönelten), Mütekebbir (yegâne büyüklük ve azamet sahibi)'dir. Allah, kendisine şirk koşup durduklarından ve şirk koşmalarından münezzehtir. * O, (her şeyi) Yaratan, mah­lûkuna belli mertebelerden ve süzgeçlerden geçirerek varlık, ahenk ve en güzel şekli verendir. Onundur en güzel isimler. Göklerde ve yerde ne varsa, Onu tesbih eder. O Azîz'dir, Hakîm'dir."

"De ki: O Allah birdir. * Allah, Samed'dir (her şey Ona muhtaç, fakat O, hiçbir şeye muhtaç değildir). * Doğurmamıştır ve doğurulmamıştır. * Hiçbir şey Onun dengi olmamıştır." (3 defa)

"De ki: Karanlığı yarıp sabahı getiren Rabb'e sığınırım, * Mahlûkatının şerrinden; * Karanlığı çöktüğü zaman gecenin şerrinden; * Düğümlere üfleyenlerin şerrinden; * Ve hased ettiği zaman hasetçinin şerrinden." (3 defa)

"De ki: Sığınırım insanların Rabbi'ne, * İnsanların Meli­ki'ne, * Insanların İlâhı'na, * O sinsi mi sinsi vesvese verip duranın şerrinden ki, * İnsanların göğüslerine fısıldar durur, * Cinlerden ve insanlardan olur." (3 defa)

"Akşama girer ve sabaha ererken Allah'ı tesbih edin. * Göklerde ve yer­de, geceye girildi­ğinde de, öğleye ulaştığınızda da hamd, Ona mahsustur. * Ölüden diriyi çıkarıyor; diriden de ölüyü çıkarıyor ve ölümünden sonra da ye­ri diriltiyor. Siz de (topraktan) işte böyle çıkarılacaksınız."

Allahım, Senin inayetinle sabahladık, Senin inayetinle ak­şamladık, Senin inayetinle yaşar Senin izninle ölürüz ve dö­nüş Sanadır.

Hamd, bizi öldürdükten sonra dirilten Allah'a mahsustur. Dönüş, Onadır.

Senden başka ilâh yoktur. Senin ortağın da bulunmaz.

Seni (Sana yakışmayacak her şeyden) tenzih ederim. Alla­hım, günahımı bağış­lamanı diler ve rah­metini dilenirim.

Allahım, ilmimi artır ve bana hidâyet verdikten sonra kal­bimi kaydırma; ka­tından bana rahmet lütfet; şüphesiz ki Sen, çok lütuf kârsın.

Allahım, Efendimiz Muhammed'e ve Efendimiz Muhammed'in ailesine; Efendimiz İbrahim'e ve Efendimiz İbra­him'in ailesine salât ettiğin gibi salât et. Şüphesiz Sen, her bakımdan hamde lâyık ve sânı yüce olansın. (10 defa)

Allahım, Efendimiz İbrahim'e ve Efendimiz İbrahim'in aile­sine bereket ihsan ettiğin gibi, Efendimiz Muhammed'e ve Efendimiz Muhammed'in ailesine de bereket ihsan et. Şüp­hesiz Sen, her bakımdan hamde lâyık ve sânı yüce olansın. (10 defa)

Allahım, Senden başka ilâh olmadığına ve Muhammed (sav)'in Senin kulun ve resulün olduğuna; Seni, hamele-i arşını, melekleri­ni ve bütün mahlûkatını şahit tutarak sabahladım. (3 defa)

Buyur Allahım buyur, emrine geldim. Hayır, Senin elinde­dir; Senden gelir ve yine Sana döner.

Allahım, bir söz söylemiş, bir yemin etmiş, bir nezir yapmış veya bir amel işlemiş olmayayım ki, hepsini Sen önceden di­lemiş olmayasın. Neyi ki diledin, o olmuştur; olmamasını di­lediğin şey de olmamıştır. Güç ve kuvvet ancak Sendendir; şüphesiz Senin her şeye gücün yeter.

Allahım, yaptığım her duâ, Senin rah­met ettiğin, ettiğim her lanet'te Senin lanet ettiğin kimsenin üzerine olsun. Sen, dünyada ve Ahiret'te benim dostum ve velimsin; beni Müs­lüman olarak öldür ve sâlih kulların arasına ilhak buyur.

Allahım, Senden, muzır bir şeye ve saptırıcı bir fitneye uğramaksızın, kazaya rızâ, ölümden sonra rahat bir hayat, ce­mâline bakma lezzeti ve Sana kavuşma şevki istiyorum ve zulmetmekten ya da zulme uğramaktan, düşmanlık etmek­ten veya düşmanlığa maruz kalmaktan, hata işlemekten ve­ya, bağışlanmayacak bir günaha girmekten Sana sığınırım.

Gökleri ve yeri yaratan, gayb ve şehâdet âlemini bi­len, celâl ve ikram sahibi Allahım, Sana şu dünya ha­yatında söz veriyor ve Seni şâhid tutu­yorum. Sen, şâhid olarak yetersin.

Ben şehâdet ederim ki, senden başka ilâh yoktur; birsin, ortağın bulunmaz; mülk senindir, hamd sana mahsustur. Sen her şeye gücü yetensin.

Ve yine şehâdet ederim ki, Muhammed (sav) Senin kulun ve resulündür. Vaadinin hak, Senin huzuruna çıkmanın da hak olduğuna, Kıyamet saatinin geleceğine bunda hiç şüphe ol­madığına ve kabirdekileri dirilteceğine de şehâdet ederim. Beni nefsimle başbaşa bırakırsan, (bu takdirde) beni zaafa, muhtaçlığa, günaha ve hataya itmiş olursun. (14)
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
JeRFi
Altın Üye
Altın Üye
avatar


Yaş : Kayıt tarihi : 04/05/08 Mesaj Sayısı : 1128 Nerden : Durum :

Aktiflik:
70/100  (70/100)
Başarı Puanı:
100/100  (100/100)
Ceza Puanı:
0/0  (0/0)
MesajKonu: Geri: Sabah Namazından Sonra Cuma 16 Mayıs 2008 - 11:02

gül gül ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞ

çok faydalı bir paylaşımdı
gül gül
_________________
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
yavuzselim
Deneyimli Üye
Deneyimli ÜyeYaş : Kayıt tarihi : 21/05/08 Mesaj Sayısı : 2 Nerden : Durum :

Aktiflik:
0/0  (0/0)
Başarı Puanı:
0/0  (0/0)
Ceza Puanı:
0/0  (0/0)
MesajKonu: Geri: Sabah Namazından Sonra Perş. 22 Mayıs 2008 - 16:13

Birlik en büyük hedefdir. kalpler arasındaki bağ güçlü olsun ,tek söz üzerine birleşilsin.

Tepki verirken bile ahlakı göz ardı etme.
ittifak edilen şeylerde yardımlaş,farklı düşüncelere saygılı ol.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
sultan_mehmet
Moderatör Adayı
Moderatör Adayı
avatar


Yaş : Kayıt tarihi : 04/09/07 Mesaj Sayısı : 1288 Nerden : c:/windows/system32.dll Durum : sosyal bilgiler

Aktiflik:
1000/100  (1000/100)
Başarı Puanı:
1000/100  (1000/100)
Ceza Puanı:
0/0  (0/0)
MesajKonu: Geri: Sabah Namazından Sonra Perş. 22 Mayıs 2008 - 16:16

Allah razı olsun. gül idi
_________________


Her Hakkim Saklidir®™
| l | lllll| lll||ll || lll
3102 2103 02312 77
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://www.kunfeyekun.ailesiyiz.biz

Sabah Namazından Sonra

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var: Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu Forum www.kunfeyekun.org adresine Taşınmıştır. :: ๑۩۩๑ İSLAM VE KURAN ๑۩۩๑ :: Dua -