Bu Forum www.kunfeyekun.org adresine Taşınmıştır.

Bu Forum www.kunfeyekun.org adresine Taşınmıştır.

AnasayfaKun FeyekunSSSAramaGaleriKayıt OlRadyoGiriş yap

Bİr BebeĞİn Duasi

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
Yazar Mesaj
chechen
Daimi Üye
Daimi Üye

Yaş : 49 Kayıt tarihi : 11/08/07 Mesaj Sayısı : 109 Nerden : Durum :

Aktiflik:
777/1000  (777/1000)
Başarı Puanı:
789/1250  (789/1250)
Ceza Puanı:
0/0  (0/0)
MesajKonu: Geri: Bİr BebeĞİn Duasi Perş. 27 Eyl. 2007 - 22:42

baismillahirrahmanir
Ramazanınız mübarek,

Dualarınız ve ibadetleriniz makbul,

Oruçlarınız kabul,

Teravihleriniz mamur,

İftarlarınız nur,

Sahurlarınız gurur,

İçiniz sürur olsun.

Hırsınız,

Bencilliğiniz,

Cehaletiniz,

Gafletiniz,

Dalaletiniz

Tamahkârlığınız son bulsun…

Haneniz,

Ülkeniz,

Yüreğiniz,

Kâinat,

Sevgi ve muhabbetle dolsun…

Kullanıcı profilini gör
firdevs nur
AdmiN
AdmiN

Yaş : 27 Kayıt tarihi : 24/07/07 Mesaj Sayısı : 581 Nerden : Durum :

Aktiflik:
100/50  (100/50)
Başarı Puanı:
100/90  (100/90)
Ceza Puanı:
0/100  (0/100)
MesajKonu: Geri: Bİr BebeĞİn Duasi Cuma 28 Eyl. 2007 - 14:45

amin...inşaallah :_Gülen):
Daimi Üye
Daimi Üye

Aktiflik:
777/1000  (777/1000)
Başarı Puanı:
789/1250  (789/1250)
Ceza Puanı:
0/0  (0/0)
MesajKonu: Geri: Bİr BebeĞİn Duasi C.tesi 29 Eyl. 2007 - 21:30

baismillahirrahmanir

Ebed ve ebedî olan Allah'ı tesbih ederim. Bir ve tek olan Allah'ı tesbih ederim. Tek ve herşey kendisine muhtaç olan Allah'ı tesbih ederim. Semayı direksiz yükselten Allah'ı tesbih ederim.
Yeryüzünü donmuş su üzerine yayan Allah'ı tesbih ederim. Mahlukatı yaratan ve onları çeşitlendiren Allah'ı tesbih ederim. Rızkı taksim eden, hiçbir canlıyı unutmayan Allah'ı tesbih ederim. Eş ve çocuk edinmeyen Allah'ı tesbih ederim. Doğurmamış, doğrulmamış ve hiçbir şey de kendisine denk olmayan Allah'ı tesbih ederim. Beni gören, yerimi bilen, beni rızıklandıran ve beni unutmayan Allah'ı tesbih ederim. Erişilemez (Aziz) olan Rabb, vasıflandırıldığı şeylerden yücedir.. Ve selam bütün Resullerin (Aleyhumusselam) üzerine olsun.. Ve Alemlerin Rabbi olan Allah'a hamd olsun..
Kullanıcı profilini gör
chechen
Daimi Üye
Daimi Üye

Aktiflik:
777/1000  (777/1000)
Başarı Puanı:
789/1250  (789/1250)
Ceza Puanı:
0/0  (0/0)
MesajKonu: Geri: Bİr BebeĞİn Duasi Paz 30 Eyl. 2007 - 17:12

baismillahirrahmanir

Ey Yüce Rabbim!
Yunus gibi “bir ben vardır bende benden içeri”yi idrak etmeyi nasip eyle....(Amin)

Allah'ım; Ölümü ve hayatı sen yarattın; hangimizin daha güzel iş yapacağını denemek için(el-Mülk:2).
Bizler için bir fırsat kıldın bu fani hayatı; ebedi hayatın güzelliklerini kazanmamız için. Ama bir çoğumuz, ahireti verip dünya hayatını satın alma gafletine düştük...(el-Bakara,86). Halbuki, gerçekte; "Dünya hayatı, sadece bir oyun ve eğlenceden başka bir şey değildir. Müttakiler için elbette ahiret yurdu daha hayırlıdır"(el-En'âm, 32).

Allah'ım; ahiret yurdunu kazanmamız için; "Andolsun; sizi korku, açlık, mallardan, canlardan ve ürünlerden eksiltme gibi şeylerle deneriz. Sabredenleri müjdele!"(el-Bakara,155) buyuruyorsun. Bize sabır ve metanet gücü ver. Musibetler karşısında; "Biz, Allah içiniz ve biz O'na döneceğiz"(el-Bakara,156) diyebilme şuuru ve teslimiyeti nasib eyle!..

Âlemlere Rahmet olarak gönderdiğin Sevgili Peygamberimiz de ; "Allah, bir kimseye hayır murad ederse onu musibete uğratır"; "Allah, bir kulunu sevince (onu imtihan için) ona musibet verir. Musibet verince de, ona sabretme gücü verir"(R. Salihin,39) buyuruyor.
Allah'ım; başımıza gelen musibetleri, hakkımızda hayır ve rahmete vesile eyle!.. (Amin..)
Kullanıcı profilini gör
chechen
Daimi Üye
Daimi Üye

Aktiflik:
777/1000  (777/1000)
Başarı Puanı:
789/1250  (789/1250)
Ceza Puanı:
0/0  (0/0)
MesajKonu: Geri: Bİr BebeĞİn Duasi Paz 30 Eyl. 2007 - 23:13

baismillahirrahmanir
Allah’ım! Sana kavuşmam için Senin rahmet ve şefkatinden başka bir vesilem, alemlere rahmet olarak gönderilen ve ümmeti üzüntüden kurtaran Peygamber'imin (sav)şefaatinden başka bir aracım yoktur.

Allah’ım! Senin bağışına kavuşmam ve rızana erişmemde, bunları benim için vesile kıl. Benim umutlarım Senin kerem dergahına yönelmiş ve cömertliğinin kapısına arzularım serilmiştir. Öyleyse, Sana olan ümidimi kesme ve çabamı hayırla sonuçlandır. Beni cennetinde yerleştirdiğin, keramet evinde yer verdiğin, kıyamet gününde Sana (rahmetine) bakmakla gözlerini aydınlattığın ve kendi indinde doğruluk menzillerinde menzil verdiğin kimselerden eyle.

Ey kapısından daha keremli bir kapı bulunmayan; merhametinden daha üstün bir merhamet olmayan; ey yalnız kalanın arkadaşlık kurabileceği en hayırlı munis ve ey kovulanın sığınabileceği en şefkatli sığınak! Senin geniş affına ellerimi açmış ve kerem eteğine sarılmışım; eli boş olarak beni geri çevirme, hayal kırıklığı ve hüsrana uğratma; ey duayı işiten Allah; ey merhametlilerin en merhametlisi.”

Aminnnn..
Daimi Üye
Daimi Üye

Aktiflik:
777/1000  (777/1000)
Başarı Puanı:
789/1250  (789/1250)
Ceza Puanı:
0/0  (0/0)
MesajKonu: Geri: Bİr BebeĞİn Duasi Salı 2 Ekim 2007 - 22:44

baismillahirrahmanir

Allahım...dilim ile söylüyor kalbim ile şahadet ediyorum ki; senden başka ilah yoktur,Muhammed (a.s) senin kulun ve resulündür.
Mülkün sahibi sensin,bende senin mülkünde bir günahkar!
Senin herseyi kuşatan rahmetinden cesaret alarak geldim huzuruna ve yine şefkatine sığınarak,günahkar ellerimi açtım sana.
Her ne günaha batmış olursam olayım. her ne kadar çirkin olmuş olursa olsun arkamda bıraktığım yıllar içinde ben sana şirk koşmadım Allahim...
Arkasında koştuğum yalancı sevgilerin bir hata oldugunuda bilmiyordum. nasip ettin öğrendim ve hata sayılan herseyden koptum yalnızca sana yöneldim Allahim!..
Senin sevmediğin hiç birseyi sevmiyorum senin sevdiğin ve istediğin gibi olmaya çalışıyorum...
Senden başka kimseden istemem senden başka kimseye halimi arz edemem!
İnsanlar ancak beni kendi dilleri ile anlar, ama Sen halimi hiç konuşmasamda anlarsın.
“Bu yüzden sana anlattıklarım ve anlatacaklarım asla şikayet değil.”
“Yaralıyım Allahım!,”kırdılar beni,üzdüler... her ne kadar üzülmem dünya için,üzülmem dünya için desemde üzüldüm Allahim...

Çekmem dediğim için değil, şikayet icin değil gözyaslarim. korkumdan Allahim!...
Bilmem belki, senin gerçek aşkını tanımadan önce, yaptığım hataların bedelini ödüyorum. Bilmem belki senin bana sunduğun bir sınavdan geçiyorum...
Ben bilemem Allahim sen bilirsin o yüzden Ya Sübhan Allah!.. Sana geldim.
Sana aşık olduğumdan beri kimseye dertlenmedim, kimseye şikayet etmedim.
Sana layık olamamaktan korktum, şikayet olur diye korktum. sevgimiz lekelenir diye korktum. Gücüne gider diye korktum Allahim!
Yüzünü görmeye layık değilim biliyorum!
Seni görmek kolay değil biliyorum!
Fakat yarattığın sebepleri görüyor ve teselli buluyorum
Sana aczimi bildiriyorum Allahim!, aczimle geldim,günahımla geldim başkada neyim var?
Bana verdiğin hiç birseyin kiymetini bilemedim!
Gecikmiş ibadetlerim,yarim yamalak yakarışlarım bilirim benim hiç bir zerremi kurtaramaz, ancak sensin onları kıymetli kılacak olan, senin rahmetindir onları değerlendirecek.olan..
Benim senin sevginden başka hiç birseyim yok Allahim!şimdi durup dinlenmeden senin sevgine layık olmaya çalışıyorum.
Anladım ki hiç bir insan veremez senin verdiğin kadar.
İçimdeki sevgi öylesine büyük ki toprağa dokunsam açacak
. Ben bu sevgiyi nerelerde sarfetmişim meğer.
İnsanlar anlamıyorlar beni Allahim!.. koşturup duruyorum seni anlatmak için onlara..
Senden uzak kalan gönüller var acı içinde çırpınan.bir labirentte yollarını kaybetmişler, hepside ayni boşluktan yakınıyorlar.
---“.Huzursuzuz” diyorlar ,onlar seni tanımıyorlar Allahım!..
Banada sen bir boşluktasın o yüzden bunları yapıyorsun diyorlar. “ HAYIR!.”. Ben boşlukta değilim ALLAHIM!!,Senin yerini hiç birsey dolduramıyor o yüzden ben seninleyim
ALLAHIM! İnsan aradıkça boşluğu artıyormuş meğer, o boşluk yalnızca senin sevginin boşluğu imiş. Sen gerekmişsin meğer, geç anladım Allahim!...
Şimdi şahidim ol Allahim!.. Haksızlığa uğradım,itildim, mazlum oldum, biçare düştüm ,incindim Allahim!... Bütün bunları sana havale ediyorum, sana arz ediyorum.

Basıma gelenler senin birer imtihanın ise sabır ver,güç ver bana… Allahim!..
Seni kaybetmek istemiyorum... ömrümü korkusuz geçirdim. Ben hiç kimseden korkmadım, Şimdi korkuyorum,hayatımda hiç korkmadığım kadar korkuyorum. Senden ayrı kalmaktan korkuyorum.
Ömrümün günleri ve her anı senin hasretinle geçiyor Allahim!...Artık hep seni anıyorum,
Seni söylüyorum,seni anlatıyorum susuz kalmış her bir gönüle, Seni anlatıyorum her bir günahkara …seni anlatıyorum kanadı yaralanan kuş misali her insana...
Dilim dönmüyor,yetmiyor lisanım,nasıl anlatabilirimdi seni? Ama bir küçük böcek,bir ılık rüzgar,yağmurun bir damlası,bir lokma ekmek seni bana anlatabiliyor .. Allahim...
Ben öksüz gibiyim,yetim gibiyim sahibim Sensin Allahim!... sana sonsuz şükürler olsun darda koymazsın..
Allah diyeni huzuruna layık eyle…
secdene layık eyle!
kulluğuna layık eyle ya Rabbi!...
eyleki onların yanında olayım. rızana nail olayım. bunun üstün dede zaten hiç bir şey yok... bildim ve inandım.. bildirip inandırana hamd olsun...
Subbuhün Kuddusun Rabbuna ve Rabbul melaiketi ve'r-Ruh.!.....""

EYVALLAH CANLAR....GÜLE GÖNÜLDEN BAĞLANANLARA BİNLERCE SELAM OLSUN
Kullanıcı profilini gör
chechen
Daimi Üye
Daimi Üye

Aktiflik:
777/1000  (777/1000)
Başarı Puanı:
789/1250  (789/1250)
Ceza Puanı:
0/0  (0/0)
MesajKonu: Geri: Bİr BebeĞİn Duasi Perş. 4 Ekim 2007 - 22:07

baismillahirrahmanir

LUTFEN BU SİTEYE GİRDİKTEN SONRA UMUTSUZLUKLARI UNUTUN!

Bu sitenin amacı sığınacak bir barınak ararken.
Kimsesizlerin kimsesi ve caresizlerin caresi Yuce Allah'ı
Hatırlatıp ona sığınarak ve dua ederek ona ulaşmanızdır.
Bunları size hatırlatabilirsek ne mutlu bize buraya mesaj yazmanız onemli olmayıp onemli olan
bazı şeyleri hatırlayıp manevi bakımdan huzura ulaşmanızdır.

Hep mutlu ve umutlu olmanız dileğiyle sağlıcakla kalın.
Kullanıcı profilini gör
chechen
Daimi Üye
Daimi Üye

Aktiflik:
777/1000  (777/1000)
Başarı Puanı:
789/1250  (789/1250)
Ceza Puanı:
0/0  (0/0)
MesajKonu: Geri: Bİr BebeĞİn Duasi Paz 7 Ekim 2007 - 20:52

baismillahirrahmanir

TIKANIP KALDIĞINDA HAYAT

Bir yerlerde tıkanıp kaldığında hayat, soluk almak güçleştiğinde,

Yüreğin susup, mantığın sürüklemeye başladığında ayaklarını,

Dağlara dönmeli yüzünü insan.

Yeni patikalar, yeni yollar seçmeli, yüreğini ferahlatacak;

Yeni insanlarla 'tanışmalı, yeni keşifler yapacak....

Hep isteyip de, bir gün yaparım diye ertelediği ne varsa, Gerçekleştirmeyi denemeli!

Her geçen gece, ölüme bir gün daha yaklaştığını; zamanın bir nehir,

Kendisinin bir sal olup da, O dursa da yolculuğun devam ettiğini anlamalı.

Baş döndürücü bir hızla geçiyorsa birbirinin aynı günler,

Her akşam aynı can sıkıntısıyla eve giriliyorsa,
Değiştirmeye çalışmalı bir şeyleri;

Küçük şeylerle başlamalı belki; örneğin, bir kaç durak önce inip

Servisten, otobüsten; yürümeli eve kadar, yüreğine takmalı güneş gözlüklerini;

Gördüğünü hissedebilmeli!

Sağlığını kaybedip, ölümle yüz yüze gelmeden önce,

Değerli olabilmeli hayat!

İlla büyük acılar çekmemeli, küçük mutlulukları fark etmek için!

Başkasının yerine koyabilmeli kendini;

Ağlayan birine "gül", inleyen birine "sus" dememeli!

Ağlayana omuz, inleyene çare olabilmeli!

Şu adaletsiz, merhametsiz dünyaya ayak uydurmamalı; Sevgisiz, soysuz kalarak!

Dikeni yüzünden hesap sormak yerine gülden,
Derin bir soluk alıp, hapsetmeli kokusunu içine...

Güneşin doğuşunu seyretmeli arada bir, seher yeli okşamalı saçlarını...

Karda, yağmurda; sevincine, coşkusuna; fırtınada boranda; Öfkesine, isyanına ortak olabilmeli doğanın!

Bir çocuğun ilk adımlarında umudu; bir gencin düşlerinde geleceği;

Bir yaşlının hatıralarında geçmişi görebilmeli! Çalışmadan başarmayı, sevmeden sevilmeyi, mutlu etmeden mutlu Olmayı beklememeli!

Ama küçük, ama büyük; her hayal kırıklığı, her acı; Bir fırsat yaşamdan yeni bir şeyler öğrenebilmek için; kaçırmamalı!

Çünkü; hiç düşmemişsen, el vermezsin kimseye kalkması için, hiç Çaresiz kalmamışsan, dermanı olamazsın dertlerin; ağlamayı bilmiyorsan, Neşesizdir kahkahaların;

Merhaba dememişsen, anlamsızdır elvedaların...

Ne, herkesi düşünmekten kendini, ne; kendini düşünmekten herkesi unutmamalı!

Bilmeli; çok kısa olduğunu hayatın; hep vermek ya da hep almak için...

Sadece, anlatacak bir şeyleri olduğunda değil,
Söyleyecek bir şey bulamadığında da dinleyebilmeli!

Aklı ve kalbiyle katılabilmeli sohbetlere...
Hafızası olmalı insanın; hiç değilse, aynı hataları, aynı bahanelerle tekrarlamaması için!

Soruları olmalı, yanıtları bulmak için bir ömür harcayacak!

Dostları olmalı, ruhunun ve zihninin sınırlarını zorlayacak!

Herkese yetecek kadar büyük olmalı sevgisi;
Ama, kapasitesi sınırlı olmalı yüreğinin ki, hakkını verebilsin sevdiklerini

Zaman bulabilsin; Bir teşekkür, bir elveda için...

Yaşam dedikleri bir sınavsa eğer; Asla vazgeçmemeli sevmek ve öğrenmekten;

Ama, herkesi sevemeyeceğini de her şeyi bilemeyeceğini de fark edebilmeli insan!

Tıpkı, her şeye sahip olamayacağı gibi...

SEVGİ İLE KALIN
Kullanıcı profilini gör
chechen
Daimi Üye
Daimi Üye

Aktiflik:
777/1000  (777/1000)
Başarı Puanı:
789/1250  (789/1250)
Ceza Puanı:
0/0  (0/0)
MesajKonu: Geri: Bİr BebeĞİn Duasi Çarş. 10 Ekim 2007 - 22:50

baismillahirrahmanir

“Hüzünle birlikte elveda demek zamanı geldi çattı “Ey Mübarek Kuran ayı, Saimlere gufran ayı, Müminlere ihsan ayı, Şehri Mübarek elveda! Gündüzlerin rahmet idi, Gecelerin nimet idi, Âşıklara vuslat idi, Şehri Mübarek elveda! Hakkıyla kadrin bilmedik, Pek çok kusurlar eyledik, Nâdim olup tövbe ettik, Şehri Mübarek elveda!

Ramazan Bayramınız Mübarek Olsun...Dua İle...
Kullanıcı profilini gör
chechen
Daimi Üye
Daimi Üye

Aktiflik:
777/1000  (777/1000)
Başarı Puanı:
789/1250  (789/1250)
Ceza Puanı:
0/0  (0/0)
MesajKonu: Geri: Bİr BebeĞİn Duasi Perş. 11 Ekim 2007 - 13:30

baismillahirrahmanir

DİNLE BENİ YÜREĞİM...
Dinle beni yüreğim...sadece ve sessizce dinle....ve selam et yüreğim...sevdaya aşka dair ne varsa hepsine selam et. ........
Bir yalvarışla çıkmıştık yola biz...bir haykırışla...umutlarımızı anlatmıştık susayan gönüllere.....biz sevdanın esiriydik yüreğim....biz aşk askeriydik...
Şimdi bir köşede bükükse boynumuz...ağlıyosak hala,incilmişsek yine toparlanma zamanı yüreğim....bu yolda acının adını GÜL koyduk biz....zehirin adını BAL koyduk biz....itselerde, herkesi DOST bildik biz....bilelim yüreğim hep böyle bilelim biz...
Dertlere siper olma zamanı,gönüllerde sevda olma zamanı..yüreğim kışın bahar olma zamanı....hadi bir umut yine...kalkalım ayağa..hadi silelim gözyaşlarımızı...kimse görmesin bilmesin ağladığımızı...dostumuz olan geceyi bekleyelim yüreğim....vede bizi yalnız bırakmayan yıldızlarımızı..onları dost seçtik biz kendimize...çünkü hem çok uzaktırlar hemde çok yakındırlar...vede ışıklarıyla geceyi ne güzel aydınlatırlar...örtsün yüreğim gece bütün yaralarımızı....saklasın bizim gözyaşlarımızı.....elimizi kaldırdık ya semaya biz....UNUTMA yüreğim biz istedik AŞIK olmayı RABBİMİZDEN...biz istedik dertleri can-ı gönülden...gelsin dedik...sevginin fedakarlığı olacakdı elbet....
Yüreğim AŞIKLAR için burası sadece bir gölgelikti..yani okadar kısaydı..O yüzden AŞIKLAR buraya hiç kıymet vermediler....kimseyi incitmediler..değmezdiki zaten bir gölgelikdi bura onlar için...onların yurdu AŞIKLAR DİYARIYDI.....ne kadar uzağız dimi yüreğim oraya..gayret yüreğim...gayret ve az sabret yüreğim....kapı kapı dolaşma zamanı şimdi...sevginin sahibini anlatmak için...kovulsakda anlatma zamanı yüreğim aşkın sahibini tanıtmak için...anlatalım haykıralım ve yanalım yüreğim...nereye gidiyor bu insanlar diye....ağlayalım yüreğim ağlayalım...bize sevgiyi öğretmişti RABBİM....sevgiyi tanımamız için bize anne baba eş dost göndermişti.....ama bunlar araçtı yüreğim...basamak basamak HAKKA ulaşmak için....sevmekti yüreğim sadece onun için....
Hüzün mevsiminde dökülen yaprak gibiyiz....savrulduk heryere..kaybettik benliğimizi..unuttuk nerden geldiğimizi ve nereye gittiğimizi....ve şimdi yüreğim....hatırlama ve hatırlatma zamanı...gözler sahtelikleri gördü hep..eller sahteye uzandı hep...kaç el yetim başını okşuyor yüreğim...kaç el bir gözyaşı siliyor....oysaki bu eller bize yüreklere dokunmak için verilmişti...ve kaçımız şimdi gerçekleri görüyor..kaçımız işine geleni görüyor....oysa yüreğim bu gözler hakkı görmek için verilmemişmiydi.....
ve kaçımızın kulağında sevgi sözcükleri çınlıyor....kaçımız iyi şeyler duyuyoruz..oysa bunların hepsi bize bir duyguyu büsbütün yaşamak için verilmişti....AŞK...
işte ozaman göz onu görürdü,kulak onu duyardı,ayak ona varırdı,el ona uzanırdı......
Hasret yükünü sırtlayarak çok yollar aldık...gözyaşlarımızı gönlümüze akıttık...ve yüreğim senle beraber kanadak,acıtıldık,incitildik,itildik......varsın yapsınlar yüreğim....biz burda kalıcı değiliz...varsın yapsınlar yüreğim biz lanet edici değiliz....her şeyi gören her şeyi görüyo yüreğim...sen üzülme...mahzun olma....

Umut hayalimiz olsun..sevdamız sermayemiz olsun...gözlerimiz ışığımız olsun...sözümüz özümüz olsun...halimiz aşkımız olsun...benliğimiz HAK ESİRİ olsun.....güneşimiz rüyamız olsun....ve bir gün öldüğümüzde ADIMIZ AŞIK KONSUN.....
hep diyorum ve hep diyeceğim yüreğim sanma AŞK kolay değildir....AŞIKLAR DİYARINA varmak kolay değildir...bedelde herşeyi ister....AŞIKLAR kendilerini düşünmezlerdi kendileri yoktiki zaten onlar hiç buraya ait olmadılarki....onların yaşadığı acıları yaşamadan bu yolda sana yol yok yüreğim..yol yok.....
ve yüreğim yine gitme zamanı....

DUA İLE
Kullanıcı profilini gör
chechen
Daimi Üye
Daimi Üye

Aktiflik:
777/1000  (777/1000)
Başarı Puanı:
789/1250  (789/1250)
Ceza Puanı:
0/0  (0/0)
MesajKonu: Geri: Bİr BebeĞİn Duasi Perş. 11 Ekim 2007 - 14:08

http://www.tahapinar.com/detay.asp?ID=464
Kullanıcı profilini gör
chechen
Daimi Üye
Daimi Üye

Aktiflik:
777/1000  (777/1000)
Başarı Puanı:
789/1250  (789/1250)
Ceza Puanı:
0/0  (0/0)
MesajKonu: Geri: Bİr BebeĞİn Duasi Perş. 11 Ekim 2007 - 14:45

baismillahirrahmanir UZAKLARDA BAYRAM YAPARLAR
müslümanları gözlerken akbabalar,
Bire beş olurken
Top sesleri karlı dağlarda,
Yıkarken her gülle
Bir yuvayı daha o zaman.

Ve, yere düşerken çocuklar,
Minik dudaklarından gül yanaklarına
Sızarken bir kaç damla kan.

Babasının kucağında
Solgun bir çiçek gibi sallanırken kolları,
Bakar mısın ağlamadan.

Az ötede,
Bir çocuk yapışmışken kan gölüne,
Açlıktan kıvranırken bir bebek,
Ağlamaya bile dermanı kalmadan.

Süngülere hedef yapılırken bir diğeri,
Kaçışırken sokaklarda niceleri ...
Kirletilmişliğine annesinin
Üzülmeye bile vakit bulamadan.

Bir köprüye, bir camiye ve minareye,
Bu kadar düşmanlığı anlamadan.
Cephedeki babasına
Sebebini soramadan,
Gördüğü kabusları hayra yoramadan.

Bölünürken uykuları onun,
Ninnilerle uyurken uygar dünya (!)
"Onlar terörist" diye teselli olurken.
Bırakılırken insafına yamyamların,
Çığlıklar yükselirken
Filistin'den,Keşmir'den,Türkistan'dan. çeçenistandan ıraktan

Uzaklarda, boş vermişlik mesafesinde,
Müslümanlar bayram yapacaklarmış,
Yüzlerinde gülücükler,
Şeker Bayramların'nda(!)
Tatlı yiyip, tatlı konuşarak.
Belki de eski günleri anarak,
Günleri, o yiğit günleri ...
Bir an bile utanmadan.

Utanmadan bayram yapacaklarmış ha,
Gözlerinden bir damla yaş bile akmadan.
Kullanıcı profilini gör
kun-feyekun
AdmiN
AdmiN

Yaş : Kayıt tarihi : 24/06/07 Mesaj Sayısı : 410 Nerden : Gönülden Durum :

Aktiflik:
0/0  (0/0)
Başarı Puanı:
0/0  (0/0)
Ceza Puanı:
0/0  (0/0)
MesajKonu: Geri: Bİr BebeĞİn Duasi Ptsi 15 Ekim 2007 - 15:59

Allah razı olsun hepsi çok güzel paylaşımlar.Gerçekten bu sitede yoruma değer yazı varsa oda bu konu olsa gerek.Bir bebeğin duası ancak bu kadar güzel olabilir. alkış gül idi

Kullanıcı profilini gör http://www.kunfeyekun.ailesiyiz.biz
chechen
Daimi Üye
Daimi Üye

Aktiflik:
777/1000  (777/1000)
Başarı Puanı:
789/1250  (789/1250)
Ceza Puanı:
0/0  (0/0)
MesajKonu: Geri: Bİr BebeĞİn Duasi Salı 23 Ekim 2007 - 22:50

mevla yüreğinize göre versin can kardeş
Kullanıcı profilini gör
chechen
Daimi Üye
Daimi Üye

Aktiflik:
777/1000  (777/1000)
Başarı Puanı:
789/1250  (789/1250)
Ceza Puanı:
0/0  (0/0)
MesajKonu: Geri: Bİr BebeĞİn Duasi Salı 23 Ekim 2007 - 22:56

baismillahirrahmanir
selamün aleYküm dostlar

ŞEHİTLER OLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ
Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir. Ben milletimin en büyük ve ecdadımın en değerli mirası olan bağımsızlık aşkı ile dolu bir adamım. Çocukluğumdan bugüne kadar ailevî, hususî ve resmî hayatımın her safhasını yakından bilenler bu aşkım malumdur. Bence bir millete şerefin, haysiyetin, namusun ve insanlığın vücut ve beka bulabilmesi mutlaka o milletin özgürlük ve bağımsızlığına sahip olmasıyla kaimdir. Ben şahsen bu saydığım vasıflara, çok ehemmiyet veririm. Ve bu vasıfların kendimde mevcut olduğunu iddia edebilmek için milletimin de aynı vasıfları taşımasını esas şart bilirim. Ben yaşabilmek için mutlaka bağımsız bir milletin evladı kalmalıyım. Bu sebeple milli bağımsızlık bence bir hayat meselesidir. Millet ve memleketin menfaatleri icap ettirirse, insanlığı teşkil eden milletlerden her biriyle medeniyet icabı olan dostluk ve siyaset münasebetlerini büyük bir hassasiyetle takdir ederim. Ancak, benim milletimi esir etmek isteyen herhangi bir milletin, bu arzusundan vazgeçinceye kadar, amansız düşmanıyım.

--------------------------------------------------------------------------------
Rüyalarınızı unutmayın hayallerinizden asla vazgeçmeyin inanıyorsanız.Allah.. Bu millete hayal ettiklerini gerçekleştirme fırsatı vermiştir...

YA SEV YA TERKET !!! VATAN TOPRAĞI KUTSALDIR.KENDİ KADERİNE TERKEDİLEMEZ!

--------------------------------------------------------------------------------
9/9/2006
Bildin mi şehidim?
Bırakıp ta sevdiğin her şeyi ardında, gittin birden bire gökten ateşin, yerden ölümün yağdığı sırtlara. Ne el sallamaya fırsatın oldu geride bıraktıklarına ne de selam söylemek için vakit bulabildin anana. Sevgisiyle kalbini dolduranlara veda bile etmedin; sen gittin, bir kez dönüp de bakmadın ardına. Yaşın henüz 18 idi; aklın birçok şeye ermezdi. Senin yüzün hasret, yüreğin acı nedir bilmezdi. Daha hiç tanışmamıştın ızdırabın sancısı ile. Gelecek adına umutların vardı pembe mi pembe. Komşu kızını sevmiştin, senin ile aynı tende. Sen hissetmiştin başına bir şeyler geleceğini aylar önce; başına bir kurşun isabet edeceğini ve ağlamıştın sessizce. Yüreğin olacakları ruhuna fısıldarken sen, kendini bu dünyadan ayrılığa hazırlamıştın gizlice. Düşmanlarımız her koldan saldırıya geçtiği, dost bildiklerimizin bizi içimizden vurduğu o zor günlerde, vatan için, namus için, Allah için ölmeyi, bir siperden diğerine sürünerek cennete gitmeyi planlamıştın. Sen zayıf bünyeliydin şehidim! Ama ruhun güçlüydü, imanın güçlüydü, yüreğin güçlüydü. Bu nedenle senin önünde kimse duramazdı; bu ruh ayağa kalktığı zaman elinden kimse kurtulamazdı. Daha önce hiç silah tutmamıştı nasırlı ellerin, güneş yanığından fazlasını görmemişti bedenin. Önce silahların soğukluğuna alıştı ellerin sonra imansız mevzilerin üzerinize kustuğu cehennem sıcağına. Daha önce ürperirdin, ölümü hatırladığında. Artık seni gören düşmanların ve hatta ölüm bile ürperiyordu karşında. O sabah hep birlikte kıldınız namazı. On binler saf tuttu; yüz binlerce melekle. Vatanı düşmana çiğnetmemek için edildi yeminler. Sen de katıldın namaza, yüreğin iştirak etti o kutlu ‘ant’a. Aslında kendi cenaze namazını kılıyordunuz; sen bunun farkındaydın, arkadaşların da. Koydunuz başlarınızı secdeye son defa. Ak alnınızı öptü meleklerden önce, kara topraklar; hazırlandı süngüler, yürekler ve sancaklar. Size ölmek emredilmişti; şahadete ulaşmak. Dönüp bir kez bile bakmadın ardına: “Kimse geliyor mu düşman üzerine yanımda?” Hiçbir yürek alçalmamıştı o zaman, ihanet etmemişti vatana. Tam tekmil bütün yiğitler katılmıştı savaşa. Korkuyu unuttun; geride bıraktıklarını da. Karşındaki düşmandan ve yanındaki meleklerden başka, artık, bir şey görünmüyordu sana. Dilinde dualar vardı, elinde süngü. Yürüdün düşmanın üstüne; ezdin düşmanın bütün umutlarını, bağrında söndürdün aldığın yaraların acılarını. Düştün kızıla boyanmış kara toprak üstüne, sonbaharda toprağa düşen yapraklar gibi. Bedenini bırakıp toprak üstünde, ruhunu sürdün düşman üstüne. Bedeninin ağırlığından kurtulmak o kadar hoşuna gitmişti ki bir kez bir kez daha ölmek istedin; şahadet şerbetini defalarca götürmek istedin dudaklarına. Son nefesini vermemiştin daha; annenin yüzü geldi aklına; kardeşlerinin sözleri ve seninle aynı tende komşu kızın gözleri. Kapattın gözlerini gülümseyerek bütün dünyaya; ördün hiçbir düşmanın geçemeyeceği bir kaleyi ruhunla. Başın düştü bir yana ve ellerin her iki yana. Naşın günler sonra geldi yurduna; soğuk bedenini verdiler ananın koynuna. Sarıldı sana, bir daha bir daha. Gözlerinden tek damla yaş akmadı ananın; kardeşlerin, komşu kızı ve gökler ağladı sana. Ve sonra sizin kıldığınız cenaze namazını tekrarladık, ağladık kana kana. Bildin mi şehidim, tabutuna kimin baş koyduğunu, kimin tabutunu gözyaşlarıyla ıslattığını? Annen miydi yoksa sevdiğin mi? Fark edebildin mi akan gözyaşlarının kime ait olduğunu sıcaklığından? Gözyaşlarının sel olduğunu; sellerin yüreklerimizi seninle birlikte cennete sürüklediğini izledin mi cennetle müjdelenmiş ruhunun penceresinden? Cenazene katılanların hepsini tanıyabildin mi şehidim? Gördün mü hüzünlü yüzlerini, işitebildin mi mahzun sözlerini? Şaşırdın mı senin için duaya açılmış ellerin çokluğuna ve onlar içinde samimiyetsiz tek bir kalbin yokluğuna? Yaşıtların yoktu; onlar da bir süre sonra omuzlarda taşınmak üzere cephelere taşınmıştı. Cenazeni kaldırmak ihtiyarların ve çocukların güçsüz omuzlarına kalmıştı. Gördün mü şehidim, nasıl da yükseklere, omuzlara kaldırdı senin bedenini melekler ve nasıl da taşındı ruhun yükseklere, cennetin yamaçlarına; fırsat bırakılmadan ihtiyarlara? Olmadığından değil, gerek olmadığından sarmadık seni kefene. Bedenin, üzerine attığımız topraklar altında kalırken ellerimiz göklere açıldı, duaya açılan dillerimizle birlikte. Bir resim bırakmamıştın geride; yüzünün güzelliğini biz zaten kazımıştık zihinlere. Acın sinmişti bütün gönüllere; ruhun değiyordu duaya açılmış ellere. Gördün mü şehidim şimdi, sana vaad edilen cennetin yamaçlarını. Fark edebildin mi Sırat’tan ne kadar hızda geçtiğini? Ve bildin mi şehidim; seni ne kadar çok sevdiğimizi, özlediğimizi?

YÜCE MEVLAM BİZLERE DE NASİP EYLESİN İNŞAALLAH AHİRETTE BULUŞMA DİLEĞİNİ YÜCE RABBİMDEN DİLERİM EY ŞANLI ŞEREFLİ ŞEHİDLERİM MEKANINIZ CENNET OLSUN BULUŞMA YERİMİZ EFENDİMİZİN (S.A.V) ŞANLI SANCAĞI ALTINDA OLSUN İNŞAALLAH

Bazı kısımları alıntdır

Kullanıcı profilini gör
chechen
Daimi Üye
Daimi Üye

Aktiflik:
777/1000  (777/1000)
Başarı Puanı:
789/1250  (789/1250)
Ceza Puanı:
0/0  (0/0)
MesajKonu: Geri: Bİr BebeĞİn Duasi Çarş. 24 Ekim 2007 - 0:28

baismillahirrahmanir

:::hep şehid oldular bu kelime için:::

***LA İLAHE İLLALLAH MUHAMMEDEN RASULULLAH***

SIRA BİZDE EVEL ALLAH BİN CANIMIZ OLSA FEDADIR YA RESULALLAH (S.A.V.)

ÇANAKKALE DE HAYKIRAN ECDADIM GİBİ BENDE HAYKIRIYORUM KUR-AN ELDEN GİDİYOR YETİŞ YA RESULALLAH

İNŞAALLAH

Kullanıcı profilini gör
firdevs nur
AdmiN
AdmiN

Aktiflik:
100/50  (100/50)
Başarı Puanı:
100/90  (100/90)
Ceza Puanı:
0/100  (0/100)
MesajKonu: Geri: Bİr BebeĞİn Duasi Perş. 25 Ekim 2007 - 19:20

Rabbim böyle bir zamnda tüm Müslümanlara yardım eylesin... Şehit yakınlarınada sabır ihsan eylesin....amin

Yaş : Kayıt tarihi : 24/06/07 Mesaj Sayısı : 234 Nerden : OSMANLI Durum : emekli.

Aktiflik:
0/0  (0/0)
Başarı Puanı:
0/0  (0/0)
Ceza Puanı:
0/0  (0/0)

MesajKonu: Geri: Bİr BebeĞİn Duasi Perş. 25 Ekim 2007 - 23:11

firdevs nur demiş ki:
Rabbim böyle bir zamnda tüm Müslümanlara yardım eylesin... Şehit yakınlarınada sabır ihsan eylesin....amin

amin inşaallah.
chechen
Daimi Üye
Daimi Üye

Aktiflik:
777/1000  (777/1000)
Başarı Puanı:
789/1250  (789/1250)
Ceza Puanı:
0/0  (0/0)
MesajKonu: Geri: Bİr BebeĞİn Duasi Cuma 26 Ekim 2007 - 21:45

TÜM ŞEHİTLERİMİZİ RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUZ
Her karış toprağı şehit kanıyla alınan ve korunan ve uğruna nice şehitler verilen ve verilecek olan cennet yurdumuz için yürekler bir oldu yurekler çığ oldu
canlandı yeniden Çanakkale ruhu
Bu can bu vatan uğruna fedadır bin kere de yeniden gelse dünyaya...
Kullanıcı profilini gör
chechen
Daimi Üye
Daimi Üye

Aktiflik:
777/1000  (777/1000)
Başarı Puanı:
789/1250  (789/1250)
Ceza Puanı:
0/0  (0/0)
MesajKonu: Geri: Bİr BebeĞİn Duasi Cuma 26 Ekim 2007 - 22:43

baismillahirrahmanir

ESSELAMÜN ALEYKÜM RAHMETULLAHİ VE BEREKATÜHÜ

CAN DOSTLAR SİZLERE SÖYLENEBİLECEK VE SÖYLEYEBİLECEĞİM KELİMELERİ VE ALINTILARI ARAYIP BULARAK SİZLERE NASIL HARMANLAYIP SUNACAĞIMIN BİNLERCE KEZ HESABINI YAPARAK GECİKMELİ DE OLSA SİZLERE SUNMA GAYRETİNDEYİM BİLİYORUM TAKİP EDİYORSUNUZ SEVGİLİ DOSTLAR SİZLER O KADAR GÜZEL VE O KADAR CANDAN DOSTLARSINIZ Kİ TAKİP EDİLDİĞİMİN FARKINDAYIM VE BU GECİKMELERİM SİZLERE LAYIK PAYLAŞIMLARI HAZIRLAYA BİLME GAYRETİM VE FAYDASIZ PAYLAŞIMLARIMLA MEŞGUL EDEREK VEBAL ALMAK İSTEMEDİĞİMDEN KAYNAKLANIYOR

CAN DOSTLARIM DİYORUM Kİ
SİZLER YARADANA (CC) VE RASULUNE (S.A.V) SEVDALI GÜL YÜREKLİ DOSTLARIMSINIZ
VE
DİYORUM Kİ ACİZANE

Haydi kaybetmeden sarıl sevdana!

Bazen sevdiklerini ihmal eder,
Gaflete dalar insan.

Oysa O'nsuz anlamsız olduğunu düşündüğün,
Sahip olduğun en büyük armağanım dediğin,
Başının tacını ihmal eder mi hiç insan?

Kişi sevdiğiyle beraberdir..
Öyle ya.. Sen neden değilsin?
Yoksa yeteri kadar sevmiyormusun?
Hayır... diye haykırıyorsun,
*********, *********..
Başımın tacını, hayatıma anlam veren, en büyük armağanımı nasıl sevmem!
Peki neden her an sevdiğinle değilsin?

Sevgi sözde olmaz bunu çok iyi bilirsin!
Sevgi ihmal edildi mi, o çok güçlü dediğin bağları zedeler..
Oysa nasıl da korkarsın sevdiğinden ayrı kalmaktan,
O'nsuz kalınca neleri yitireceğini düşünmek korkutur seni.

Hemen buluştuğunuz anları, o senin için en anlamlı olan anları düşünürsün..
Şükredersin, O'na sahip olduğun için,
İhmal ettiğinin farkına varırsın..
Oysa.. sevgi ihmale gelmez bilirsin,
Peki neden her an O'nunla değilsin?

Şimdi kaybetme korkusu sarsın bedenini..
Gaflete dalıp ihmal etme başımın tacı dediğini,
Sevgi ihmale geldimi o çok güçlü sandığın bağları zedeler,

Şimdi ayrılık korkusu sarsın bedenini..
Vakit.. sevdiğin için birşeyler yapma vakti..
O'na olan sevgini her an yanında olarak, kıymetini bilerek gösterme vakti..

Haydi kalk..
Gafletten uyan..
O'na sımsıkı sarıl..
Sahip olduğun için şükret..
O'nu birdaha kaybetmemek için söz ver kendine..

Eğer gerçekten seviyorsan
Haydi kalk..
O'nun için hazırlan..
Birazdan O'na kavuşacağın için heyecanlanmalısın
Kavuştuğun için mutlu olmalı..
Ve artık herşeyi Sevdiğin için göze almalısın..
Şimdi vakit.. aklını başına alma zamanı..
Kavuşma zamanı...

Haydi kalk..
O'nun için hazırlan..
Duyuyormusun? Ezanlar da okunuyor..
Haydi hazırlandıysan..
Başının tacı, hayatına anlam ve yol veren,
Seni Sen yapan,
Yaradan'ın sana o en büyük armağanı Namaz'ına sımsıkı sarıl..

Ve unutma..
Sevgiler ihmale gelmez..
Kaybedersen yitireceklerinden korkuyorsan eğer,
Haydi kaybetmeden sarıl sevdana..
Haydi sarıl Namaz'ına..
Haydi sarıl kurtuluşa

ALINTI
Kullanıcı profilini gör
firdevs nur
AdmiN
AdmiN

Aktiflik:
100/50  (100/50)
Başarı Puanı:
100/90  (100/90)
Ceza Puanı:
0/100  (0/100)
MesajKonu: Geri: Bİr BebeĞİn Duasi C.tesi 27 Ekim 2007 - 6:24

Mevlam razı olsun...
AdmiN
AdmiN

Aktiflik:
0/0  (0/0)
Başarı Puanı:
0/0  (0/0)
Ceza Puanı:
0/0  (0/0)
MesajKonu: Geri: Bİr BebeĞİn Duasi C.tesi 27 Ekim 2007 - 10:32

chechen demiş ki:
TÜM ŞEHİTLERİMİZİ RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUZ
Her karış toprağı şehit kanıyla alınan ve korunan ve uğruna nice şehitler verilen ve verilecek olan cennet yurdumuz için yürekler bir oldu yurekler çığ oldu
canlandı yeniden Çanakkale ruhu
Bu can bu vatan uğruna fedadır bin kere de yeniden gelse dünyaya...

evet çok güzel anlatmışsınız Allah razı olsun gül idi

chechen
Daimi Üye
Daimi Üye

Aktiflik:
777/1000  (777/1000)
Başarı Puanı:
789/1250  (789/1250)
Ceza Puanı:
0/0  (0/0)
MesajKonu: Geri: Bİr BebeĞİn Duasi C.tesi 27 Ekim 2007 - 20:50

baismillahirrahmanir
SELAMÜN ALEYKÜM SEVGİLİ DOSTLAR

BU GÜN DE SİZ CAN DOSTLARA DİYECEĞİM O DUR Kİ

Yaralı yürekler, okşanmaktan hoşlanır yumuşak ellerle.
Uzattığın el, ipekten olsun.. söylediğin söz kalbten.. bakışların içten.. kucak açışın
candan… iltifatın inancından ve gadabın da adaletinden olsun..!!

*Başkalarına karşı alabildiğine müsamahalı, nefsine karşı da yüzde yüz
acımasız ve katı ol. Eden kendisine eder. Yapan bulur ve çeker..!!

Unutma! Kazanmak, koca bir ömür ister. Kaybetmeye ise ânlık gaflet yeter..!!

“Vefasız kimsenin gönlü gamla, matemle dolsun; vefası olmayan, şu alemde
olmasın, yok olsun!” (MEVLÂNA HZ)

*Bir gönlü mü kırdın; ağlamalısın. Hele özür dilemesini bilmiyorsan; senden
dost olmaz, Senden yâren olmaz.. ya incittiğin, kırdığın gönlü ALLAH (c.c.)
seviyorsa..! RASULULLAH (S.A.V.) seviyorsa..! hatta arz-ü sema dahi seviyorsa..!!
Nerden bileceksin, bilmiyorsun.. Bilseydin ödün kopardı dokunmaktan..

*Her varlığı yalnızca Allah’tan (c.c.) ötürü sevmek ve övmek gerektiğini asla
unutmamalısın…!!

”Allah (c.c.) seni mahlukattan uzaklaştırdığı zaman, bil ki sana kendi dostluğunun
kapısını açmak istiyordur

AÇMAK BU KADAR KOLAY BE DOSTLAR HA GAYRET HADİ BİSMİLLAH
Kullanıcı profilini gör
kun-feyekun
AdmiN
AdmiN

Aktiflik:
0/0  (0/0)
Başarı Puanı:
0/0  (0/0)
Ceza Puanı:
0/0  (0/0)
MesajKonu: Geri: Bİr BebeĞİn Duasi Ptsi 29 Ekim 2007 - 11:23

chechen demiş ki:

”Allah (c.c.) seni mahlukattan uzaklaştırdığı zaman, bil ki sana kendi dostluğunun
kapısını açmak istiyordur

''Allah'ım Senden Seni Sevmeyi, Seni SevenLeri Sevmeyi ve Senin Seveceğin AmeLLeri Sevmeği İstiyorum... ''(AMİN)
Bütün dünya karşımızda dahi olsa bize Allah'ın rızası yeter.
Allah razı olsun gül idi gül idi

chechen
Daimi Üye
Daimi Üye

Aktiflik:
777/1000  (777/1000)
Başarı Puanı:
789/1250  (789/1250)
Ceza Puanı:
0/0  (0/0)
MesajKonu: Geri: Bİr BebeĞİn Duasi Perş. 1 Kas. 2007 - 21:37

baismillahirrahmanir selamün alyküm dostlar hadi duamıza iştirak edelim inşaALLAH

Ya Rab! Affını ihsan eyle nur sızmamış her hâlimize. Ağırlığından ezildiğimiz günah defterlerimize. Günbatımlarının kuşattığı aciz sözlerimize, dile getiremediğimiz tövbe yüklü cümlelerimize... Ört üzerlerini Settar isminle çirkinliklerimizin...
Ya Rab! Esirgeme "sevgi" dediğin, o anlaşılmaz kalb anahtarını... Mühürleme tahtını kurduğun şu kalbi sensizlikle. Bizi bize bırakıp, yapayalnız koyma karanlıklarda.
Ya Rab! Nolur günyüzü göster bize, güneşi avuçlayalım sımsıkı. Tüllensin yeniden sevgimiz...
Ya Rab! Ümit bahşet!.. Ümit olsun yeni doğan sabahlarımızın adı... Bir güvercin kanadında, yahut mor menekşe akşamlarda... Buz kesilmiş hayâllerimizin yamacında beklerken, ümit yeşertsin dualarımız. Rüzgârın hâyhûyuna takılıp sararan ömrümüze bir çiğ düşsün ümitten yana. N'olur hiç solmasın ümidin yedi rengi içimizde...
Ya Rab! Unutturma kendini.. unuttur Sen'den gayri her şeyi. Beyhude geçen günlerimizin alaca karanlığında takılıp kaldığımız "mecâzî sevdaları." Şu ritmi bozuk kalb atışlarımıza şifâ sun.. acı veren isyan günlerimize, diz üstü çöktüğümüz kara gecelerimize. Yağmuruna hasret bıraktığınız gönül mevsimlerine... Yalvarıyorum! Rahmetini lûtfet günün birinde.
Ya Rab! Barış lûtfet, sekîneler indir meleklerin nurdan kanatlarıyla, taştan da katı yüreklere... Ve silâh gölgesinde gözyaşı döken masum çocuklara, güzel günler lûtfeyle...
Ya Rab! Dindir içimizdeki acıları. Bembeyaz tebessümler nakşeyle dudaklarımıza.. ölümü değil, umudu bekleyenlere, bugünü değil, yarını arayanlara, güller sunalım ışık süvarilerimizle...
Yaşayan değil, yaşatan olalım... Dalgalı denizlerde alabora olanları, tanımadığı sularda yitip gidenleri, sâhil-i selâmete ulaştır. Günyüzü göster bize, güller açsın solgun ve yorgun şehirlerimizde. Rahmetinin serinliğini indir toprağımıza...
Ya Rab! Zaman ve mekânları aşkın bir surette gidelim Peygamber-i Zîşân'ın şefkât iklimine. İklimi sarsın bizi tül tül ve biz gönül kadehlerimizde sunalım dostluğumuzu...
Katık edelim gözyaşlarımızı, 'vuslat'ı yaşayalım.
Dillerimiz yana yakıla,
amin..

(Alıntı)
Kullanıcı profilini gör

Bİr BebeĞİn Duasi

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
2 sayfadaki 4 sayfası Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki