Bu Forum www.kunfeyekun.org adresine Taşınmıştır.

Bu Forum www.kunfeyekun.org adresine Taşınmıştır.
 
AnasayfaKun FeyekunSSSAramaGaleriKayıt OlRadyoGiriş yap
Similar topics

  MÜMİNLER NURLARINDAN TANINIRLAR

  Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
  Yazar Mesaj
  sahasan

  avatar


  Yaş : Kayıt tarihi : 01/07/07 Mesaj Sayısı : 1008 Nerden : Industry Engineering Durum : Zülfad-'l

  Aktiflik:
  50/100  (50/100)
  Başarı Puanı:
  15/100  (15/100)
  Ceza Puanı:
  0/0  (0/0)

  MesajKonu: MÜMİNLER NURLARINDAN TANINIRLAR Ptsi 2 Tem. 2007 - 1:41

  MÜMİNLER NURLARINDAN TANINIRLAR
  O gün, mü’min erkekler ile mü’min kadınları, nurları önlerinde ve sağlarında koşarken görürsün. “Bugün sizin müjdeniz, içinde ebedi kalıcılar (olduğunuz), altından ırmaklar akan cennetlerdir.” İşte ‘büyük kurtuluş ve mutluluk’ budur. O gün, münafık erkekler ile münafık kadınlar, iman edenlere derler ki: “(Ne olur) Bize bir bakın, sizin nurunuzdan birazcık alıp-yararlanalım.” Onlara: “Arkanıza (dünyaya) dönün de bir nur arayıp-bulmaya çalışın” denilir. Derken aralarında kapısı olan bir sur çekilmiştir; onun iç yanında rahmet, dış yanında o yönden azab vardır. (Hadid Suresi, 12-13)

  O gün, öyle yüzler vardır ki apaydınlıktır; Güler ve sevinç içindedir. (Abese Suresi, 38-39)

  Ey iman edenler, ALLAH ’a kesin (nasuh) bir tevbe ile tevbe edin. Olabilir ki, ALLAH sizin kötülüklerinizi örter ve altından ırmaklar akan cennetlere sokar. O gün ALLAH , Peygamberi ve onunla birlikte iman edenleri küçük düşürmeyecektir. Nurları, önlerinde ve sağ yanlarında koşar-parıldar. Derler ki: “RABBİMiz nurumuzu tamamla, bizi bağışla. Şüphesiz Sen, her şeye güç yetirensin.” (Tahrim Suresi,

  KIYAMET GÜNÜ ALLAH ’IN İZNİ OLMADAN KİMSE SÖZ SÖYLEYEMEZ
  (Kıyametin) Geleceği günde, O’nun izni olmaksızın, hiç kimse söz söyleyemez. Artık onlardan kimi ‘bedbaht ve mutsuz’, (kimi de) mutlu ve bahtiyardır. (Hud Suresi, 105)

  O gün, kendisinden sapma imkanı olamayan çağırıcıya uyacaklar. Rahman (olan ALLAH )a karşı sesler kısılmıştır; artık bir hırıltıdan başka bir şey işitemezsin. (Taha Suresi, 108)  ALLAH ’IN İZNİ OLMADAN KİMSE KİMSEYE BİR YARAR SAĞLAYAMAZ
  O gün, Rahman (olan ALLAH )’ın kendisine izin verdiği ve sözünden hoşnut olduğu kimseden başkasının şefaati bir yarar sağlamaz. (Taha Suresi, 109)

  (Böyle bir günde) Hiç bir yakın dost bir yakın dostu sormaz. (Mearic Suresi, 10)
  Kişi o gün, kendi kardeşinden kaçar; Annesinden ve babasından, (Abese Suresi, 34-35)

  O gün, onlardan her birisinin kendine yetecek bir işi vardır. (Abese Suresi, 37)

  “Siz, O’nun dışında dilediklerinize ibadet edin.” De ki: “Gerçekten hüsrana uğrayanlar, kıyamet günü hem kendilerini, hem yakınlarını hüsrana uğratanlardır. Haberiniz olsun; bu apaçık olan hüsranın kendisidir.” (Zümer Suresi, 15)

  KIYAMET GÜNÜ SORGULANIRLAR VE ALLAH ’A EŞ KOŞTUKLARI ORTAKLARINDAN AYRILIRLAR
  “Ve onları durdurup-tutuklayın, çünkü sorguya çekileceklerdir.” (Saffat Suresi, 24)

  Onların tümünü toplayacağımız gün; sonra şirk koşanlara diyeceğiz ki: “Nerede (o bir şey) sanıp da ortak koştuklarınızş” (Bundan) Sonra onların: “RABBİMiz olan ALLAH ’a and olsun ki, biz müşriklerden değildik” demelerinden başka bir fitneleri olmadı (kalmadı.) Bak, kendilerine karşı nasıl yalan söylediler ve düzmekte oldukları da kendilerinden kaybolup-uzaklaştı. (En’am Suresi, 22-24)

  Rablerinin karşısında durdurulduklarında onları bir görsen: (ALLAH gülen “Bu, gerçek değil miş” dedi. Onlar: “Evet, RABBİMiz hakkı için” dediler. (ALLAH gülen “Öyleyse inkâr edegeldikleriniz nedeniyle azabı tadın” dedi. (En’am Suresi, 30)

  (Kafirlere) “Benim ortaklarım sandığınız şeyleri çağırın” diyeceği gün; işte onları çağırmışlardır, ama onlar, kendilerine cevap vermemişlerdir. Biz onların aralarında bir uçurum koyduk. (Kehf Suresi, 52)

  Kıyamet-saatinin kopacağı gün, suçlu-günahkarlar umutsuzca yıkılırlar. (ALLAH ’a eş koştukları) Ortaklarından kendilerine şefaatçi olan yoktur; onlar, ortaklarını inkar ediyorlar. (Rum Suresi, 12-13)

  O gün, onların tümünü bir arada toplayacağız, sonra şirk katanlara: “Yerinizden ayrılmayınız; siz de, şirk koştuklarınız da” diyeceğiz. Artık onların arasını açmışızdır. şirk koştukları derler ki: “Siz bize ibadet ediyor değildiniz.” “Bizim ile sizin aranızda şahid olarak ALLAH yeter. Gerçekten biz, sizin ibadetinizden habersizdik.” İşte orada, her nefis önceden yaptıklarıyla imtihana çekilmiş olacak ve onlar asıl-gerçek mevlaları olan ALLAH ’a döndürülecekler. Yalan yere uydurdukları da, kendilerinden kaybolup uzaklaşacaklar. (Yunus Suresi, 28-30)


  O şirk koşanlar, şirk koştuklarını gördükleri zaman: “RABBİMiz, seni bırakıp bizim taptığımız ortaklarımız bunlardır” diyecekler. (Onlar da bunlara:) “Siz gerçekten yalan söyleyenlersiniz” diye sözü (geri çevirip) fırlatacaklar. O gün (artık) ALLAH ’a teslim olmuşlardır ve uydurdukları (yalancı ilahlar) da onlardan çekilip-uzaklaşmıştır. (Nahl Suresi, 86-87)

  Ve onlara: “Tapmakta olduklarınız neredeş” denilir; “ALLAH ’ın dışında olan (ilah)lar; size yardımları dokunuyor mu, veya kendilerine yardımları oluyor muş (Şuara Suresi, 92-93)
  O gün (ALLAH ) onlara seslenerek: “Bana ortak olarak öne sürdükleriniz neredeş” der.
  Üzerlerine (azab) sözü hak olanlar derler ki: “RABBİMiz, işte bizim azdırıp-saptırdıklarımız bunlar; kendimiz azıp saptığımız gibi, onları da azdırıp saptırdık. (şimdiyse) Sana (gelip onlardan) uzaklaşmış bulunmaktayız. Onlar bize tapıyor da değillerdi. Denir ki: “Ortaklarınızı çağırın.” Böylelikle çağırırlar, ama kendilerine cevap vermezler ve azabı görürler. Hidayet bulmuş olsalardı ne olurdu. O gün (ALLAH ) onlara seslenerek: “Gönderilen (elçilere) ne cevab verdinizş” der. (Kasas Suresi, 62-65)

  O gün (ALLAH ) onlara seslenerek: “Bana ortak olarak öne sürdükleriniz nerede” der. (Kasas Suresi, 74)

  KIYAMET GÜNÜ HERKES TEK BAŞINA SORGUYA ÇEKİLİR
  Ve onların hepsi, kıyamet günü O’na, ‘yapayalnız, tek başlarına’ geleceklerdir. (Meryem Suresi, 95)

  KIYAMET GÜNÜ RESULLER ŞAHİTLİK İÇİN ÇAĞRILIRLAR
  Ve resuller de (şahitlik için) belli bir vakitte getirildiği zaman (Bu,) Hangi gün için ertelenmiştiş (Mü’mini müşrikten, haklıyı haksızdan) Ayırma günü için. (Mürselat Suresi, 11-13)

  İNSANLAR ÜÇ SINIF OLACAKTIR
  Ve sizler de üç sınıf olduğunuz zaman; İşte o “Ashab-ı Meymene”, ne (kutludur o) “Ashab-ı Meymene”. “Ashab-ı Meş’eme” ne (mutsuz ve uğursuzdur o) “Ashab-ı Meş’eme”. Yarışıp öne geçenler de, öne geçmiş öncülerdir. İşte onlar, yakınlaştırılmış (mukarreb) olanlardır. (Vakıa Suresi, 7-11)

  MÜMİNLERİN KİTABI SAĞDAN VERİLİR
  Artık kitabı sağ-eline verilen kişi, der ki: “Alın, kitabımı okuyun.” “Çünkü ben, gerçekten hesabıma kavuşacağımı sanmış (anlamış)tım.” Artık o, hoşnut bir yaşama içindedir. Yüksek bir cennette. (Hakka Suresi, 19-22

  KAFİR OLANLARIN KİTABI SOLDAN VERİLİR
  Kitabı sol eline verilen ise; o da, der ki: “Bana keşke kitabım verilmeseydi.” “Hesabımı hiç bilmeseydim.” “Keşke o (ölüm her şeyi) kesip bitirseydi. (Hakka Suresi, 25-27)

  KAFİR OLANLARIN KIYAMET GÜNÜNÜ YALAN SAYMALARINA KARŞILIK GÖRECEKLERİ AZAP
  Bu ayırma gününü sana ne bildirdiş O gün, yalanlayanların vay haline. Biz, öncekileri helak etmedik miş Sonra arkadan gelenleri onların izinde yürüteceğiz. İşte biz, suçlu-günahkarlara böyle yapıyoruz. O gün, yalanlayanların vay haline. (Mürselat Suresi, 14-19)

  O gün, yalanlayanların vay haline. Kendisini yalanladığınız (azab)a gidin. Üç dala ayrılmış bir gölgeye gidin. (Mürselat Suresi, 28-30)

  KAFİRLERİN KIYAMET GÜNÜ DUYACAKLARI PİŞMANLIK
  Hayır, onlar kıyamet-saatini yalanladılar; biz kıyamet saatini yalan sayanlara çılgınca yanan bir ateş hazırladık. (Ateş,) Onları uzak bir yerden gördüğünde, onlar bunun gazablı öfkesini ve uğultusunu işitirler. Elleri boyunlarına bağlı olarak, sıkışık bir yerine atıldıkları zaman, orada yok oluşu isteyip-çağırırlar. (Furkan Suresi, 11-13)

  Artık o gün hiç kimse (ALLAH ’ın) vereceği azab gibi azKardeşndıramaz. Onun vuracağı bağı hiç kimse vuramaz. (Fecr Suresi, 25-26)

  Ancak kim yüz çevirir ve inkâr ederse ALLAH , onu en büyük azab ile azKardeşndırır. (Gaşiye Suresi, 23-24)

  ALLAH ’a kavuşmayı yalan sayanlar, doğrusu hüsrana uğramışlardır. Öyle ki, saat (kıyamet günü) apansız onlara geliverince, günahlarını sırtlarına yüklenerek: “Onda (dünyada) sorumsuzca yaptıklarımızdan dolayı yazıklar olsun bize…” derler. Dikkat edin, o işleyip-yüklendikleri ne kötüdür. (En’am Suresi, 31)

  Demişlerdir ki: “Eyvahlar bize, uykuya-bırakıldığımız yerden bizi kim diriltip-kaldırdış Bu, Rahman (olan ALLAH )ın va’dettiğidir, (demek ki) gönderilen (elçi)ler doğru söylemiş”. (Yasin Suresi, 52)

  ALLAH KIYAMET GÜNÜ ŞEYTANI VE DOSTLARINI HAŞREDECEKTİR
  Andolsun Rabbine, biz onları da, şeytan(aleyhinlane)ları da mutlaka haşredeceğiz, sonra onları cehennemin çevresinde diz üstü çökmüş olarak hazır bulunduracağız. (Meryem Suresi, 68)

  ŞEYTAN İNKARCI DOSTLARIYLA İŞBİRLİĞİ İÇİNDEDİR
  Üzerinde ALLAH ’ın isminin anılmadığı şeyi yemeyin; çünkü bu fısk’tır (yoldan çıkıştır). Gerçekten şeytan(aleyhinlane)lar, sizinle mücadele etmeleri için kendi dostlarına gizli-çağrılarda bulunurlar. Onlarla itaat ederseniz şüphesiz siz de müşriklersiniz. (En’am Suresi, 121)

  Ey Ademoğulları, şeytan(aleyhinlane), anne ve babanızın çirkin yerlerini kendilerine göstermek için, elbiselerini sıyırtarak, onları cennetten çıkardığı gibi sakın sizi de bir belaya uğratmasın. Çünkü o ve taraftarları, (kendilerini göremeyeceğiniz yerden) sizleri görmektedir. Biz gerçekten şeytan(aleyhinlane)ları, inanmayacakların dostları kıldık. (A’raf Suresi, 27)

  Kimine hidayet verdi, kimi de sapıklığı haketti. Çünkü bunlar, ALLAH ’ı bırakıp şeytan(aleyhinlane)ları veli edinmişlerdi. Ve gerçekten onları doğru yolda saymaktadırlar. (A’raf Suresi, 30)

  İman edenlerle karşılaştıkları zaman: “İman ettik” derler. şeytan(aleyhinlane)larıyla başbaşa kaldıklarında ise, derler ki: “şüphesiz, sizinle beraberiz. Biz (onlarla) yalnızca alay ediyoruz.” (Bakara Suresi, 14)

  İNKAR EDENLERİ HER YERDEN SARIP KUŞATMIŞTIR
  Şeytan onları sarıp-kuşatmıştır; böylelikle onlara ALLAH ’ın zikrini unutturmuştur. İşte onlar, şeytan(aleyhinlane)ın fırkasıdır. Dikkat edin; şüphesiz şeytan(aleyhinlane)ın fırkası, hüsrana uğrayanların ta kendileridir. (Mücadele Suresi, 19)

  KENDİSİNE İNANANLARI ATEŞE SÜRÜKLER
  Onlara; “ALLAH ’ın indirdiklerine uyun” denildiğinde, derler ki; “Hayır, biz atalarımızı üzerinde bulduğumuz şeye uyarız.” şayet şeytan(aleyhinlane), onları çılgınca yanan ateşin azabına çağırmışsa da mı (buna uyacaklar)ş (Lokman Suresi, 21)

  Gerçek şu ki, şeytan(aleyhinlane) sizin düşmanınızdır, öyleyse siz de onu düşman edinin. O, kendi grubunu, ancak çılgınca yanan ateşin halkından olmağa çağırır. (Fatır Suresi, 6)
  Sayfa başına dön Aşağa gitmek
  Kullanıcı profilini gör
  JeRFi
  Altın Üye
  Altın Üye
  avatar


  Yaş : Kayıt tarihi : 04/05/08 Mesaj Sayısı : 1128 Nerden : Durum :

  Aktiflik:
  70/100  (70/100)
  Başarı Puanı:
  100/100  (100/100)
  Ceza Puanı:
  0/0  (0/0)
  MesajKonu: Geri: MÜMİNLER NURLARINDAN TANINIRLAR Salı 13 Mayıs 2008 - 9:31

  YA RAB bana doğru yolumu ilham et ve nefsimin fenalığından beni koru...amin

  MÜMİNLER NURLARINDAN TANINIRLAR...inşALLAH

  ALLAH ’IN İZNİ OLMADAN KİMSE KİMSEYE BİR YARAR SAĞLAYAMAZ...


  MÜMİNLERİN KİTABI SAĞDAN VERİLİR...inş ALLAH

  KENDİSİNE İNANANLARI ATEŞE SÜRÜKLER...ALLAH muhafaza
  euzubillahimineşşeytanirracim.bismillahirrahmanirrahim


  çok değerli bir paylaşımdı ...emeğinize sağlık ALLAH-u zulcelal razı olsun sizden inş ALLAH
  _________________
  Sayfa başına dön Aşağa gitmek
  Kullanıcı profilini gör

  MÜMİNLER NURLARINDAN TANINIRLAR

  Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
  1 sayfadaki 1 sayfası

  Bu forumun müsaadesi var: Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
  Bu Forum www.kunfeyekun.org adresine Taşınmıştır. :: ๑۩۩๑ İSLAM VE KURAN ๑۩۩๑ :: Kuran-ı Kerim -