Bu Forum www.kunfeyekun.org adresine Taşınmıştır.

Bu Forum www.kunfeyekun.org adresine Taşınmıştır.

AnasayfaKun FeyekunSSSAramaGaleriKayıt OlRadyoGiriş yap
Similar topics

Tarafımdan Bir Eleştiri ve tanışalım..

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
letaif
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

Yaş : Kayıt tarihi : 23/09/07 Mesaj Sayısı : 2 Nerden : Durum :

Aktiflik:
0/0  (0/0)
Başarı Puanı:
0/0  (0/0)
Ceza Puanı:
0/0  (0/0)
MesajKonu: Tarafımdan Bir Eleştiri ve tanışalım.. Paz 23 Eyl. 2007 - 10:21

selamun aleyküm,

malum sitenizle biraz önce tanışma şerefine nail olabildik. Ama üye olurken bir kaç sıkıntıyla karşılaştım kendi adıma ve sizlerlede bu rahatsızlığımı paylaşmak isterim.

Bir insan bir yere kaydolurken ona sorulan sorular, o kaydolduğu yerin amaçlarına göre değişir. Diyelim ki bir çöp çatan sitesine kayıt oluyorsunuz. Size soracakları ilk şey cinsiyetiniz ve yaşınızdır. Yada manevi duygulara hitap eden bir platforma üye oluyorsunuz ve size soracakları sorular ise bu eksende değişir yahut değişmelidir. Yani manevi duygulara ve kültürel değerlere hitap eden bir oluşumun size kayıt olurken soracağı sorular sizin duygularınızla ve kültürel değerlerinizle alakalı olmak zorundadır. Değilse ortada aşikar bir çelişki var demektir ki bu yapılan iyi niyetlide olsa farklı aşamalarda çok farklı zararlara ve istenmeyen sonuçlara sebebiyet verebilir. Velevki hiç bir soruna sebep olmasada bir oluşumun amacı dışında bişeyler yapması ora adına pekte hoş bir hal zaten değildir.

İslami site açmak sizinde çok iyi bildiğiniz gibi siteyi teknik olarak halletmekten fazlasını istiyor. Yani benim anlamak istediğim siteye kayıt olurken üyelerden neden cinsiyet ve yaş istiyorsunuz. Bu insanların hangi manevi duygularına hitap ediyor cevap verirmisiniz?

Bir insanın cinsiyetinin ve yaşının sorulmasının bu site için ne gibi bir amacı olabilir isterseniz düşünelim. Yani bu site hangi amaçlara hizmet ediyorsa, üyelerininde bilinen bilgilerinin o yönde olması gerekir. Yani misal olarak İslami bir paylaşımda paylaşımı yapan kişinin bayan yada erkek olmasının yada 20 veya 30 yaşında olmasının ne önemi vardır. Bilinmesi ne işe yarar. Bu soruların cevaplarını muhattaplarından rica ediyoruz.

ve ben letaif dilerim hoş gelmişimdir..
Kullanıcı profilini gör http://talebe.forumzen.com
ottoman

Yaş : Kayıt tarihi : 24/06/07 Mesaj Sayısı : 234 Nerden : OSMANLI Durum : emekli.

Aktiflik:
0/0  (0/0)
Başarı Puanı:
0/0  (0/0)
Ceza Puanı:
0/0  (0/0)

MesajKonu: Geri: Tarafımdan Bir Eleştiri ve tanışalım.. Paz 23 Eyl. 2007 - 10:28

Kardeşim hoşgeldiniz vealeyküm selam, forumumuza dikkat ettiyseniz sürekli ayarlar değişiyor yeni birşeyler yapmaya çalışıyoruz olmazsa eski ayarlara geri yükleme yapıp tekrar deniyoruz sanırım siz böyle bir zamanda üye oldunuz isterseniz üyeliğinizi silip tekrar olun bakın neler isteniyor ve üyelirimizin profillerinde neler gözüküyor?

Ayrıca güzel bir eleştiri sonuna kadar haklısınız , ilginiz için teşekkür ederiz.
letaif
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

Yaş : Kayıt tarihi : 23/09/07 Mesaj Sayısı : 2 Nerden : Durum :

Aktiflik:
0/0  (0/0)
Başarı Puanı:
0/0  (0/0)
Ceza Puanı:
0/0  (0/0)
MesajKonu: Geri: Tarafımdan Bir Eleştiri ve tanışalım.. Paz 23 Eyl. 2007 - 10:42

hocam ben biraz anlıyorum bu işlerden..

msn mi eklerseniz yardımcı olmak isterim.
Kullanıcı profilini gör http://talebe.forumzen.com

Tarafımdan Bir Eleştiri ve tanışalım..

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası