Bu Forum www.kunfeyekun.org adresine Taşınmıştır.

AnasayfaKun FeyekunSSSAramaGaleriKayıt OlRadyoGiriş yap

Kabirden Mektup

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
sahasan

Yaş : Kayıt tarihi : 01/07/07 Mesaj Sayısı : 1008 Nerden : Industry Engineering Durum : Zülfad-'l

Aktiflik:
50/100  (50/100)
Başarı Puanı:
15/100  (15/100)
Ceza Puanı:
0/0  (0/0)

MesajKonu: Kabirden Mektup Cuma 7 Ara. 2007 - 23:34

-Ölüm bize yetisir-

Canim Annecigim
Hani basucumda toplanmis, telas icinde feryadu figan ile gozyası dokuyordunuzya iste o anda dunyada iken hic gormedigim, tanımadigim varlıklar geldi yanima. Meger onlar Meleklermis. Azrail ve diğer görevli melekler... o esnada bir sey daha oldu. Bana Ahirette ebedi kalacağım yer gösterildi.

Ceza yeriymiş orası. Her şeyi anladım. İhmalimi de hatalarımı da. Ve Çok korktum anne. Bir ürperti sardı bedenimi. Öyle bir sıkıntıya girdim ki sizleri de tanıyamaz oldum. Azraile baktıkça korkumun şiddeti arttı. Çok heybetliydi. Pişman olmuştum dünyadaki gafletime. O sırada Allahu Teala dan salih ameller işleyebilmek için ölümü geciktirmesini ve beni tekrar geri dünyaya göndermesini istedim. Ama vakit cok gecti. İstediğim kabül olunmadı. Tabi bunlardan sizin haberiniz olmadi. Nasil acı çektiğimi hissedemediniz. Öyle ya ne bilecektiniz. Benim gibi Azraili butun dehşetiyle görmediniz ki. Hani dünyada iken Sekerati Mevt diyorlardiya ne kadar zormuş. O anki acıyı anlatmak mümkün değil. O gün gelipte Azraille karşılaşanlar bilir ancak. Yani tadınca bilir ana tadınca bilir.
Gerçekten Peygamberimiz (Selatu Selam Üzerine Olsun) in Allahım sekerati mevtte olum zahmeti ve baygınlığımda bana yardım et. Diye dua ettiğini söylerdi hocalar da sanki kulağımın birinden girer nefsime hiç etki yapmadan diğerinden çıkardı. Ne kadar doğru imiş. Yani anlayacağın anaciğim o ölüm ani kasabın elinde derisi soyulan koyunun düştügü an gibi bir hal. Izdırap dolu bir an. Çok ama çok zor. Ve çok korkutucu. Bu korkunç manzara karşısında biliyor musun ruhum bedenimden çıkmak istemedi ana, parçalara ayrıldı kaçısıp duruyordu bedenimde. Ruhum çıkmamakta direndikçe melekler de bana azap ettiler. İste böylece daha ruhum çıkmadan kabir azabı başlamıştı. Nihayet ruhum bedenimi terk etti de bende bu azaptan kurtuldum. Hep düşündüm durdum anne. Acaba bu kadar cezayı hak edecek ne yaptim? Fakat sonradan anladım bu cezanın sebebini. Meğer bunlar dünyada isledigim kotu amellerin sonucuymus. Azrailin yaninda iki melek daha vardi biri rahmet diyeride azap melegiymis. Olen iyi kimse ise azrail aldigi ruhu rahmet melegine kotu kimse ise azap melegine verirmis. Allahin emri boyle imis. Bir yigin azaptan sonra azrail ruhumu aldi.... ve.... azap melegine teslim etti. O zaman daha once gosterilen ahiretteki yerimin ne kadar kotu oldugunu daha iyi anladim. Zaten ruhum alinacagi sirada bir kus gibi gogsumun en ust tarafina, koprucuk kemigime firlamisti. O zaman meleklerin konusmalarinda her sey belli olmustu. Cunku, bunu kim tedavi edecek? diye birbirini soruyorlardi. O ani ve sIkIntilarini anlatmak imkansiz anacigim. Ayaklarim birbirine dolasti melekleri gorunce. Belki sizde fark ettiniz ayaklarimdan kanin cekildigini ve bembeyaz buz gibi oldugunu. Iste boyle anne.

Benim dunyadan getirdigim kotu amellerim dolayisiyla melekler ruhumu bedenimden zorla almak durumunda kalmislardi. Bunlar naziat melekleri imis. Eger amellerim iyi olsaydi, yani salih amel sahibi olsaydim o zaman neseli ve kolaylastirici Nasitat melekleri ruhumu alacakmis. Ve bana Allahin selamini sunup selam sana ey Allahin Veli kulu, muhakkak ki Allahu Teala sana selam gonderiyor diyecekmis. Nerdeee! Gafletimin acisini cektim iste boylece anne. Ve sayet Azrail geldiginde abdestli olsaydim birileride yanimda Kur"an okusaydi ve salih amellerimde cok olsaydi, o kadar aciyi cekmeyecektim biliyor musun. Olumum daha kolay olacakti. Yahut orada bulunanlardan Allahin sevdigi bir dostun benim icin azraile Ey Azrail, arkadasima aci. Ona yumusak davran cunku o muminlerdendir dese ve boylece dua etseydi yine o kadar aci cekmeyecektim biliyor musun. Dogrusu Azrail gelirken zaten heybetinden korkmustum. Zira daha ruhumu almadan onu korkunc sekliyle gordum. Keske gozlerim kor olsaydi da onun korkutucu seklini gormeseydim. Ama oyle degil. Gozlerim korde olsa yine de onu gorurmusum. Dunyada iken kor olup olmamak fark etmezmis herkes olum aninda ruhu daha cikmadan onu mutlaka gorurmus. Bilmem ki canim annecigim. Benim olum aninda bogazimin sIkIlarak hiriltilar cikardigini, yuzumun renginin degisip siyaha yakin bir hal aldigini, ve agzimin kopurdugunu gorebildinmi? Zannetmiyorum. O kadar cok feryadu figan icindeydin ve o kadar gozyasi dokuyordun ki bunlari fark etmen mumkun olamazdi o anda...

Bu Nedenle Artık Buraya Üye Olunamayacaktır.
/Bilginize
Kullanıcı profilini gör
sabır hafızım
Vıp
Vıp

Yaş : Kayıt tarihi : 14/03/08 Mesaj Sayısı : 483 Nerden : kalemimdennn... Durum : hamdimiz daim olsun...

Aktiflik:
60/100  (60/100)
Başarı Puanı:
50/100  (50/100)
Ceza Puanı:
0/0  (0/0)
MesajKonu: Geri: Kabirden Mektup C.tesi 12 Nis. 2008 - 12:53

Allah razı olsun
vaaz olarak ölüm yeter
Kullanıcı profilini gör
>MUayME<
Vıp
Vıp

Yaş : Kayıt tarihi : 12/03/08 Mesaj Sayısı : 524 Nerden : ankara Durum : mahkum

Aktiflik:
0/0  (0/0)
Başarı Puanı:
0/0  (0/0)
Ceza Puanı:
0/0  (0/0)
MesajKonu: Geri: Kabirden Mektup C.tesi 12 Nis. 2008 - 13:48

Nerdeee! Gafletimin acisini cektim iste boylece anne. Ve sayet Azrail geldiginde abdestli olsaydim birileride yanimda Kur"an okusaydi ve salih amellerimde cok olsaydi, o kadar aciyi cekmeyecektim biliyor musun. Olumum daha kolay olacakti.

RABBİM hayırlı güzel ölüm nasib etsin cümlemize inşeallah

ruhumuzu nasitat meleklerinin alması duası ile

ALLAH razı olsun kardeşim emeğine sağlık pale Crying or Very sad
Kullanıcı profilini gör
kun-feyekun
AdmiN
AdmiN

Yaş : Kayıt tarihi : 24/06/07 Mesaj Sayısı : 410 Nerden : Gönülden Durum :

Aktiflik:
0/0  (0/0)
Başarı Puanı:
0/0  (0/0)